Оржицька ЦРЛ закупила стоматологічну установку по ціні двох

0

У грудні 2017 року Оржицька центральна районна лікарня уклала договір на покупку медичного обладнання. Спеціалісти Інституту аналітики та адвокації виявили, що ціна, за якою закупляється товар, не відповідає його ринковій вартості.

Оржицька ЦРЛ закупила стоматологічну установку по ціні двох

Оржицька ЦРЛ закупила стоматологічну установку по ціні двох

Замовник уклав договір, вартістю 146 тис. грн. з ФОП Горловий Олексій Юрійович. Предмет закупівлі –  стоматологічна установка Azimut 200А.  В ІАА запевняють: вартість товару не відповідає ринковій. Переплата становить більше 58 тис. грн.

Оскільки більшість постачальників не вказує ціни на сайті і надає їх тільки у телефонній розмові, наводимо посилання лише на один з них. Згідно з даними ТОВ Нікатор стоматологічна установка Azimut 200А коштує 87 700 грн.

– Ми були вражені такою різницею в ціні та зателефонували до Оржицької ЦРЛ, – каже аналітик ІАА Олександр Довгошей. – У замовника хотіли дізнатися, чи немає якихось деталей, про які ми не знаємо, чи здійснювали вони аналіз ринку перед закупівлею. Замовник опублікував договір без специфікації з інформацією. А уже з коментарів ми дізналися, що окрім самої установки ЦРЛ закупила додаткове обладнання та запчастини до неї. Для встановлення істини ми направили запит до замовника та найближчим часом отримаємо повний список закупленого обладнання.

З огляду на те, що багато замовників допускають такі ж помилки, в ІАА рекомендують робити детальний опис предмету закупівлі у звітах або прикріплювати весь договір на Prozorro з додатками.

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

18 липня 2018