Органи юстиції Полтавщини прозвітували про свою роботу

Трибуна
2019-04-09
3

9 квітня 2019 року начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко та начальник Управління державної виконавчої служби Віталій Коноз  звітували перед журналістами регіональних засобів масової інформації та громадськістю про роботу органів юстиції Полтавщини.

Робота Головного територіального управління юстиції у Полтавській області спрямована на підвищення правової свідомості громадян та реалізацію законодавчих ініціатив та проектів Міністерства юстиції України. Один із наймасштабніших – загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!».  Для його реалізації ГТУЮ у Полтавській області залучило понад 900 партнерів. За три місяці 2019 року проведено 863 правоосвітні заходи. Ними охоплено різні верстви населення: школярі, студенти, службовці, робітники, пенсіонери.

«Завдання команди юстиції Полтавщини – захищати законні інтереси наших громадян. Саме на це спрямована робота антирейдерських штабів. Протягом останніх трьох місяців проведено 4 засідання, під час яких розглянуто 2 звернення громадян щодо порушень земельних прав. Заявникам роз’яснено їх права та надано рекомендації щодо механізмів врегулювання спірних ситуацій», – повідомив Олег Тимченко.

Підбили підсумки роботи і відділів державної реєстрації актів цивільного стану. За 1 квартал 2019 року органами ДРАЦС зареєстровано 10 191 актовий запис цивільного стану. Користуються попитом проект Міністерства юстиції України «Шлюб за добу» та послуга видачі свідоцтв про народження немовлят безпосередньо у пологовому будинку. Варто сказати, що з моменту відкриття офісу Open Space у Кременчуці з 28 вересня 2018 по 1 квітня 2019 рік, його послугами скористалися 2819 осіб та видано 2199 документів.

Докладно про роботу відділів державної виконавчої служби розповів начальник управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Полтавській області Віталій Коноз. Протягом І кварталу 2019 року підлягало примусовому виконанню понад 110 тис. виконавчих документів на суму понад 2,7 млрд грн. У І кварталі 2019 року прийнято рішення про завершення державними виконавцями області близько 22 тис. виконавчих проваджень на суму близько 292 млн грн.

При цьому, у порівнянні з показниками І кварталу 2018 року, рівень завершення виконавчих проваджень збільшився на понад 900 виконавчих документів та на 45 млн грн.  На виконанні у регіоні знаходилося 1 274 виконавчих документів про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами на загальну суму близько 20 млн грн. Фактично виконано 461 виконавчий документ даної категорії та стягнуто близько 4,6 млн грн на користь громадян, які тривалий час не отримували кошти від недобросовісних роботодавців.

Одним з ключових і пріоритетних напрямків роботи Головного територіального управління юстиції у Полтавській області є стягнення заборгованості зі сплати аліментів.

  «На кінець І кварталу 2019 року на виконанні перебуває 23 383 виконавчих документи про стягнення аліментів. З моменту набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» кількість виконавчих документів про стягнення аліментів, які підлягали виконанню в регіоні, зменшилась на понад 2 тис.», – повідомив Віталій Коноз. З початку року на користь 16 тис. дітей стягнуто 72 млн грн. Крім того, протягом І кварталу 2019 року до понад 2 тис. боржників застосовано штрафні санкції, відповідно до розміру заборгованості та стягнуто понад 1 млн грн додаткових коштів на користь стягувачів, які тривалий час не отримували аліменти.

До слова, в області діє гаряча телефонна лінія з питань діяльності органів ДВС. Зателефонувавши на номер 066 615 77 83, громадяни можуть отримати вичерпну інформацію щодо виконання судового рішення.

Олег Тимченко та Віталій Коноз відповіли на запитання журналістів та пообіцяли й в подальшому організовувати зустрічі у формі відкритого діалогу.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А шо таке правоосвітні заходи, що так багато їх провели за такий короткий строк.

2019-04-09
Ніна
Відповіcти
0

Такі звіти про пророблену роботу важливі для громади.Нам цікаво.

2019-04-09
Валя
Відповіcти
0

Цифра аліментів вражає, а стільки дітей охопили,я в же мовче про суми, які озвучують.

2019-04-09
Лола
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: