Орендарі комунального майна. Хто вони? (частина 2)

Трибуна
2016-09-27

40% комунальних приміщень Полтави здаються в оренду за ціною, відмінною від 1 гривні в рік. Загалом, станом на 1 вересня цього року, договори укладені з 549 суб’єктами: як з громадськими організаціями, комунальними закладами, так і з фізичними особами підприємцями та юридичними особами. Хто вони? Скільки платять за квадратний метр? Та чи є орендарі членами політичних партій? Відповіді на ці запитання знайшли представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».

Більше 200 приміщень загальною площею майже 43000 м2 міська влада здає в оренду. Середня вартість найму комунального 1 м2 – 22,30 грн./міс. У результаті міський бюджет поповнюється на 1 млн. гривень кожного місяця. Вартість оренди офісу у приватного підприємця в центрі міста коливається навколо 100 гривень. За такою ціною Полтава могла б отримати мінімум у 4 рази більше – 4 281 927 гривень.

Втім, є у Полтаві і ті, хто готові платити за комунальні квадрати навіть більше, аніж середня ринкова ціна оренди.

Під контролем (1)

ТОП-10 найдорожчих квадратних метрів

Виявляється, орендувати 1 чи 1,5 комунальних квадратних метри під банкомат менш вигідно, аніж винайняти у міської влади 100 чи то і 200 квадратів. Вартість оренди найдорожчого комунального 1 м2 складає 240 гривень на місяць.

Додаток 6

Цікаве з того, що не увійшло до ТОП-ів

Григорій Сахно, депутат Полтавської міської від «Совісті України» орендує 100 м2 для діяльності свого приватного підприємства «Центр». Вартість одного квадрату складає 36 гривень 87 копійок. Договір з міською владою або ж укладено, або ж «перепідписано» у квітні цього року, тобто, коли Григорій Сахно уже з півроку представляти інтереси полтавської громади.

У червні 2016 вчергове укладено договір з секретарем Полтавської міської ради, представницею «Рідного міста» Оксаною Деркач. Вона орендує для діяльності своєї ГО «Турбота 2008» 300 м2 за ціною 21,61 грн./м2.

Матвеєва Майя Кадирівна – безпартійна, яка стала депутатом Полтавської міської ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність», винаймає для свого приватного дитячого закладу «Юний європеєць» 300 м2. Починаючи з 2007 року сплачує до бюджету міста всього 5,52 грн. за квадратний метр.

10 квадратів на Грабчака з 2008 року орендує ФОП Петров Д.В. З великою імовірністю, це саме Петров Дмитро Владиславович, який є депутатом Полтавської міської ради уже не одного скликання від ВО «Батьківщина». Щомісячна плата за користування таким невеликим приміщенням для нього складає 330 грн.

Додаток 7

Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: