Орендарі комунальних квадратних метрів. Хто вони? (частина 1)

Трибуна
2016-09-22

Понад 60% комунальних приміщень Полтави здаються в оренду за символічну 1 гривню в рік. Загалом, станом на 1 вересня цього року, договори укладені з 549 суб’єктами: як з громадськими організаціями, комунальними закладами, так і з фізичними особами підприємцями та юридичними особами. Хто вони? Скільки платять за квадратний метр? Та чи є орендарі членами політичних партій? Відповіді на ці запитання знайшли представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» та сформували одразу декілька рейтингів.

Під контролем

ТОП-10 найбільших орендованих площ

До цього списку увійшли 8 комунальних медичних закладів Полтави, які орендують приміщення за 1 гривню в рік. Серед них «загубилися» і 2 підприємства. Футбольний Клуб «Ворскла» винаймає однойменний стадіон за трохи більше, аніж 19 тисяч гривень на місяць, сплачуючи міськвиконкому 3 гривні 14 копійок за квадратний метр. Почесним президентом ФК «Ворскла» є народний депутат Костянтин Жеваго. Його обирали-переобирали до Верховної Ради України 6 разів. У 2012 і 2014 балотувався як безпартійний самовисуванець. Раніше, у 2007 стати нардепом йому допоміг Блок Юлії Тимошенко.

ТОВ «Перспектива-2015» орендує на Половках понад 0,5 гектара складських приміщень. Ціна питання – 18 гривень за квадратний метр. Керівник підприємства у виборах безпосередньої участі не брав.

Додаток 1

ТОП-10 найбільших надходжень до бюджету

ТОВ «Старнайт» у цьому рейтингу зустрічається тричі. Загалом, підприємство винаймає майже 2000 квадратних метрів в історичній будівлі на вулиці Соборності,31. Сукупна щомісячна вартість такого задоволення – майже 172 тисячі гривень. Вартість квадратного метру у середньому – 90 гривень.

Додаток 2

Цікавою у цьому рейтингу виявилася і 5 сходинка. ЇЇ посідає ГО «Розвиток українського міста». До міського бюджету громадська організація щомісячно сплачує майже 39 тисяч гривень за оренду приміщення площею 3210,9 м2, тобто 12 гривень за квадратний метр. Засновником та керівником ГО є Соколов Андрій Борисович, депутат Полтавської міської ради, член ВО «Батьківщина». Упродовж 20 років, відповідно до договору, саме він господарюватиме на цій території.

Додаток 4. Керівні органи ГО

Керівні органи ГО

Додаток 3. ГО

Однак, будівля на Гоголя, 22 більше відома полтавцям не громадською діяльністю, а як приміщення колишнього кінотеатру «Колос» чи нічного клубу «Спліт». Зараз же, фактично, за цією адресою розташований ресторан «MeatWood». Отож, або ГО здає приміщення у суборенду, або ж ведення підприємницької діяльності на території, яку винаймає ГО з відповідною некомерційною метою дає підстави порушувати питання відносно законності такої діяльності, тим більше за такою низькою ціною – 12 грн/м2. Відтак, представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» звернуться до правоохоронних органів для перевірки правомірності функціонування цього закладу та можливого виявлення діяльності інших підприємців на чималій території.

Додаток 5. Андрій Соколов

Андрій Соколов

Закриває десятку найбільших орендних плат ФОП Рудка А.В. Аделя Веславівна ще у 2012 році, будучи підприємцем, почала користуватися понад 250 м2 комунальної власності, сплачуючи щомісячно майже 18 тис. грн. У жовтні 2015 року Аделя Рутка стала депутатом тоді ще Ленінської районної ради у м. Полтава від ПП «Рідне місто». Втім, наявність депутатського мандату законодавчо не забороняє займатись підприємницькою діяльністю. Отож, від свого «магазину-кафетерію-складу» не відмовилася. Сплачуватиме по 66.70грн./м2 ще до кінця 2018 року.

Цікаво, що орендувати не найкращу однокімнатну квартиру у Полтаві часто коштує на багато дорожче, аніж винайняти комунальне приміщення. Вартість житлової площі стартує від 70 грн./м2. Ціна ж приватного офісного приміщення у центрі міста варіює навколо 100 гривень за квадрат.

Зараз міська влада за кошти, більші ніж 1 гривня в рік, здає в оренду майже 43 тисячі метрів квадратних. Поповнює цим самим бюджет на суму 1 000 000 гривень щомісячно. Середня вартість 1 м2 – 22,30 грн. Аби міськвиконком встановив орендну плату на рівні хоча б 70 грн./м2– отримати вдалося б у три рази більше. Тобто, низька орендна плата призводить до щомісячного недоотримання бюджетом коштів у розмірі 2 млн. грн.

З другою частиною дослідження Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» Ви зможете ознайомитися вже найближчим часом.

Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: