Оновлення програми “CCleaner” містить у собі вірус – кіберполіція

Днями від підрозділу компанії «Cisco Talos» стало відомо про зараження одного з оновлень програми «CCleaner», яку створено для допомоги користувачам при здійсненні планового технічного обслуговування своїх систем.

Оновлення програми "CCleaner" містить у собі вірус - кіберполіція

Оновлення програми «CCleaner» містить у собі вірус – кіберполіція

Про це повідомляють на сайті Кіберполіції України.

«Версія програми «CCleaner» з шкідливим корисним завантаженням (5.33), була випущена у період з 15 серпня до 12 вересня 2017 року. Ця версія підписана, використовуючи дійсний цифровий сертифікат, який був випущений компанією-розробником «Symantec Piriform Ltd». Тому користувачі під час завантаження оновлень були впевненні у надійності джерела«, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наразі немає остаточної інформації щодо того, чи атакували зловмисники компанію розробника зовні, або ж серед них був інсайдер.

Оновлення програми "CCleaner" містить у собі вірус - кіберполіція

Оновлення програми «CCleaner» містить у собі вірус – кіберполіція

Кіберполіція надішле Інтернет-провайдерам офіційні листи з позначенням IP-адрес інфікованих комп’ютерів для того, щоб користувачі могли самостійно видалити шкідливе програмне забезпечення зі свого персонального комп’ютера. Наразі фахівці з кіберполіції тимчасово не рекомендують використовувати програмне забезпечення «CCleaner» українським користувачам.

Згідно з наявною інформацією, Україну зазначена атака оминула, проте зафіксовано близько сотні IP-адрес, які здійснюють підключення до серверу зловмисників.

Нагадаємо, 31 серпня Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо посилення заходів із кібербезпеки держави.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Блін, я оновила вже!

2017-09-19
Катя
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: