Олександр Русін: «Круглий стіл» у Полтаві мені нагадує ЦК КПРС»

0

18 листопада у залі засідань Вченої ради Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся «круглий стіл» на тему: «Національна самосвідомість та історична пам’ять – головна зброя в боротьбі України з зовнішньою агресією».DSC_0090_1500x1000

За результатами зустрічі учасники Революції Гідності, ветерани, учасники АТО, волонтери, науковці, представники громадських організацій та ЗМІ планували прописати офіційну Ухвалу з головними тезами до Дня Гідності та Свободи, який відзначатиметься в Україні 21 листопада.

Учасників засідання привітав директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вадим Штефан, ректор Полтавського національного педагогічного університету  Микола Степаненко, голова  Полтавської обласної ради Петро Ворона, і «круглий стіл» розпочав доповідну частину. Після години історичного екскурсу деяким учасникам круглого столу урвався терпець, зокрема після отриманого вже готового тексту Ухвали.

DSC_0093_1500x1000

На превеликий жаль, тема круглого столу і порядок його ведення нагадує ще радянську данину або кінцеві часи Януковича. Я так говорю, бо  учасники круглого столу зазначили, що на сьогоднішній день в області і місті відсутня Програма національно-патріотично виховання молоді. Сьогоднішній круглий стіл нагадує мені ЦК КПРС. Таке враження, що тут сидить представник внутрішньої політики за Удовіченка, який проводив такі самі круглі столи, і там казали «слава, слава». Я тут побачив одну мету: виконати розпорядження «згори» для того, щоб щось зробити до свята. Але в сьогоднішній ухвалі прописані зовсім інші речі, говорить голова громадської організації учасників АТО та волонтерів Олександр Русін.

Теза ухвали зазначала: «Не піддаваймося на різні провокації російських спецслужб, а плекаймо також і єдність народу, армії, влади, бо й у цьому чи не найголовніша запорука нашої перемоги над російським агресором».

DSC_0094_1500x1000

Замість цього, на думку учасника АТО,  полтавці офіційно від круглого столу повинні звернутися до керівництва нашої держави, до ВРУ, щоб все-таки визнати на офіційному рівні країну агресор, не скаржитися, що Крим анексований, а винести рішення, що він окупований, і ми знаходимося у стані війни з Росією,  та багато таких речей. Круглий стіл повинен дати поштовх до того, щоб все-таки Програма національно-патріотичного забезпечення в області була написана.

Нам на Полтавщині не потрібно говорити про помилки  влади в Києві, нам потрібно брати власний шматочок і робити. Наприклад, прозвучали слова, що обласна рада не може змусити начальника обласного управління створити Програму національного патріотичного розвитку, говорить Олександр Русін.

DSC_0105_1500x1000

Захід ініційовано головою обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій Іваном Яковичем Лантухом, підтримано Департаментом інформаційної діяльності  та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Олена Костиря

17 липня 2018