Оксана Деркач презентувала в Одесі полтавський досвід «бюджету участі»

22 червня в Одесі у рамках ХІІ Українського Муніципального Форуму відбувся День місцевого економічного розвитку. Досвід Полтави у сфері вдосконалення впровадження бюджету, а також стимулювання місцевого розвитку, запровадження сучасних інструментів відкритого врядування презентувала секретар міськради Оксана Деркач.

Деркач в Одесы

Вона взяла участь в роботі секції «Демократичне врядування – запорука ефективного розвитку громади». Там розглядалися питання, які стосувалися розширення участі громадян у формуванні і використанні визначеної частини коштів місцевих бюджетів. Оксана Деркач презентувала учасникам методи реалізації бюджету участі у Полтаві, проаналізувала основні проблеми та виклики процесу. Оксана Антонівна зауважила, що участь мешканців є вкрай важливою, адже дає можливість проявивти ініціативу, небайдужість та здатність організовуватись. Щонайважливіше, бюджет участі – це механізм, який передбачає вдосконалення взаємодії влади і громади.

– Мене запросили для того, щоби розповісти про досвід практики впровадження Бюджету участі в Полтаві. Ця ідея сприймається по всій Україні, і ми у числі перших. Я сподіваюся, що бюджет участі запрацює на повну силу, коли ті проекти ,які жителі міста подали, будуть реалізовані. Зараз полтавці ще мають нагоду подавати свої проекти, – прокоментувала Оксана Деркач.

Після презентації кожен мав змогу задати питання, які стосувалися реалізації партиципаторного бюджетування. Зокрема, щодо механізму використання бюджетних коштів на промоційну кампанію та власне реалізацію проектів, термінів проведення основних етапів громадського бюджету, критеріїв, за якими проводиться їх аналіз.

форум

Наприкінці роботи секції Оксана Деркач наголосила на необхідності вивчення громадської думки, підвищення активності мешканців та важливості виправдання довіри до місцевої влади.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: