Офіційна медицина “відхрещується” від народної

Міністерство охорони здоров’я ініціює скасування спеціального дозволу на зайняття народною медициною, повідмляється на сайті МОЗ.

Народна медицина

Народна медицина

Діяльність цілителів, що практикують народну чи альтернативну медицину, не може належати до компетенції Міністерства, оскільки така практика не відповідає сучасним медичним науковим знанням та принципам доказової медицини. Тому МОЗ України пропонує скасувати спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством) через відміну статті 74¹ Основ законодавства України про охорону здоров’я.

Поняття народної медицини у законодавстві визначене як “методи оздоровлення, профілактики, діагностики і лікування, що ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації”. Однак, по-перше, законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та всталеності у народних традиціях. Це можуть підтвердити лише спеціалісти-етнологи чи культурологи, а до компетенції МОЗ це не належить.

По-друге, будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів. Народні методи не входять до арсеналу сучасної доказової медицини, а отже, їх безпека та ефективність ніким і ніколи не перевірялася в умовах строгих наукових експериментів. Наукові та клінічні дослідження за усталеними методиками зазвичай тривають роками і вимагають значного фінансування та широкого залучення експертів. Перевірити бодай якийсь з методів народної медицини у момент звернення цілителя за дозволом неможливо.

– Процедура “експертизи” цілителів, що наразі передбачена законодавством, визначає, що цілитель має надати обґрунтування методу лікування, який він хоче застосовувати. Водночас, більшість методів альтернативної та народної медицини базуються на ідеях, що суперечать сучасній науковій картині світу та медичній науці, – йдеться на сайті.

Таким чином, МОЗ не може гарантувати безпечність та ефективність цілительських методів для пацієнтів. Це стосується як нових, так і раніше виданих дозволів.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: