ОДА підбила підсумки реформ та децентралізації у 2018 році

3

У Полтавській ОДА відбулося засідання Ради регіонального розвитку Полтавської області, на якому підбили підсумки реформ та децентралізації у 2018 році. Також керівники області, разом з представниками місцевого самоврядування, обговорили план роботи на 2019-2021 роки.

ОДА підбила підсумки реформ та децентралізації у 2018 році

ОДА підбила підсумки реформ та децентралізації у 2018 році

За словами очільника ОДА Валерія Головка, Полтавщина входить до переліку провідних областей України, щодо темпів проведення процедури децентралізації.

— Наша область — серед лідерів реформи децентралізації. Ми ремонтуємо школи та дороги, відкриваємо сучасні ЦНАПи та спортивні майданчики. Але ми не зупинимося на досягнутому. Маємо плани на наступні роки. Впевнений, працюватимемо командою, як зараз — і нам все вдасться. Події останніх днів мають згуртувати нас всіх ще сильніше. Наш розвиток — це відсіч агресору.

Зокрема, станом на сьогодні на Полтавщині створено 46 ОТГ, на балансі яких перебуває 8,4 тис. км доріг. Цього року в області капітально відремонтували 119,7 км доріг, а на 1867 км провели ямкові ремонтні роботи. На фінансування транспортної системи області пішлоо 588,3 млрд грн. З яких 49,4 млн грн — на аеропорт.

Одним з основних напрямків розвитку області посадовці називають реформу освіти. Станом на 2018 рік в області створено 46 опорних шкіл, тоді як у 2016-му їх було лише 3. Також в області є 325 шкільних автобусів.

Щодо реформи медицини, то, за даними ОДА, у 2018 році в області нараховується 342 амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Загалом посадовці відзначили високий рівень фінансової самодостатності регіону. Так цьогоріч обсяг реалізованої промислової продукції склав 28,2 млрд грн. А ВВП на душу населення — 81, 1 тис. грн.

— За останні чотири роки ми заклали основу для економічного просування області. Саме в умовах децентралізації держава почала розвиватися. Разом ми будуємо нову інфраструктуру і цим створюємо умови для соціально-економічного розвитку країни, — говорить заступник Полтавської ОДА Роман Товстий.

Розглянутий перспективний план розвитку області на 2019-2021 роки містить результати реформи децентралізації, розвиток інфраструктури, будівництва, медицини, освіти, спорту та передбачає покращення в аспекті екології. Він передбачає збільшення обсягів фінансування програм реформ з різних бюджетів та взаємодію між ОТГ та керівництвом області.

21 февраля 2019
20 февраля 2019