Очільник ОДА відповів на протести активістів проти забудови Прирічкового парку

0

Валерій Головко, голова Полтавської облдержадміністрації та Федерації хокею області, прокоментував плани побудувати Льодовий палац на території Прирічкового парку. Активісти проти такої ідеї; вони схвильовані доцільністю ініціативи та можливими наслідками забудови. Губернатор відповів на низку питань, пояснюючи своє рішення.

Валерій Головко, очільник Полтавської ОДА

Валерій Головко, очільник Полтавської ОДА

— Полтава має визначитися, чи потрібен їй Льодовий палац. Я не хочу, щоб це питання переходило у політичну площину. Це зараз перш за все питання благоустрою територій. Якщо на ділянці, на якій має проходити будівництво, буде «червона лінія» і це означатиме, що воно порушує норми чинного законодавства, то палацу там не буде.

Валерій Головко

Учора, 18 квітня, представники чотирьох громадських організацій міста – Citylab, Полтавська платформа, Еколтава, Нова Полтава  провели прес-конференцію. Тема – порятунок Прирічкового парку та ініціативи, пов’язані з цим процесом. Активісти висловлюють припущення, що навіть якщо полтавці погодяться на Льодовий палац, то немає гарантій, що побудують його. Після зміни цільового призначення ділянки все у руках міської влади.

Валерій Головко запевняє, що цільове призначення території не змінюватимуть. Губернатор наголосив, що й про забудову поки мова не йде: дозвіл депутати міськради дали лише на розробку детального плану берегів річки:

– Нам говорять, що завтра там побудують торговий центр і кіоски. Земля виділятиметься на громадську організацію «Федерація хокею України», яка не займається комерційною діяльністю. Гроші на будівництво заходитимуть саме через Федерацію.

Валерій Головко

18049701_1448643001858650_1499819482_o

Громадські активісти та журналісти просили також пояснити доцільність розвитку хокею в Полтаві, наскільки цей вид спорту близький містянам. На думку голови Федерації хокею в Полтавській області, Льодовий палац — важливий для міста інфраструктурний об’єкт:

— Це можливість проводити дозвілля для тисяч полтавців та їхніх дітей. Там діятимуть спортивні секції з хокею, фігурного катання. Льодовий палац також передбачає оздоблення території навколо. Це і доріжки, і клумби. Проте якщо громада Полтави вважає, що це — недоцільно, то ми відмовимося від цієї ідеї.

Валерій Головко

Очільник ОДА наголошує, що за умови будівництва до бюджету міста надійдуть прямі інвестиції в 3,5 мільйона доларів. Наразі Валерій Головко не відповів на питання, чому проект Льодового палацу не можна реалізувати на іншій ділянці, не знищуючи при цьому частину прибережного лісу.

Коментувати