Обшуки податківців за сприяння Насірова. Політичний контекст антикорупційної справи

Роман Грицун
19:05 | 24 травня 2017
0

24 травня 2017 року очільник МВС Арсен Аваков та військовий прокурор Анатолій Матіос провели брифінг в аеропорту Київ. Вони розповіли, що цього дня 1700 поліцейських та 500 військових прокурорів проводять 454 обшуки у податкових інспекціях 15 областей України. Вже затримано більше 20 посадовців. Відомо, що масштабна антикорупційна операція відбулася за сприяння відстороненого голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова.

Арешт у справі Клименка

Фото: www.ukrinform.ua

– На даний момент більше 1700 співробітників Нацполіції і близько 500 військових прокурорів проводять 454 обшуки на території 15 областей держави. Відбувається одномоментне затримання ряду людей, які зараз у зв’язку з необхідністю їх доставки в суд для обрання запобіжного заходу будуть доставляти авіатранспортом прямо сюди для вручення підозри тут і відправки їх до Печерського райсуду для розгляду по суті наших клопотань про обрання запобіжного заходу – арешту, – заявляє Анатолій Матіос.

Про це під час свого звіту у Верховній Раді заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Виникає питання: чи є зв’язок між обома подіями? Експерт-аналітик Борис Кушнірук вважає, що збіг наштовхує а думки, з приводу того, що без підтексту звіту Луценка тут не обійшлося:

– З іншого боку, якби це сталося до звіту Луценка, ми б точно так же сказали, що вони це роблять навмисне. Тож у будь-якому варіанті – підтекст очевидний, – вважає Кушнірук.

Масштабна антикорупційна операція відбулася за сприяння відстороненого голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова.

Борис Кушнірук

Борис Кушнірук

Про це під час брифінгу в аеропорті «Київ» заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передає Еспресо.TV.

Він розповів, що спецоперація із затримання екс-посадовців України почалася о 6 ранку 24 травня, однак цьому передувала величезна пророблена робота.

– Цю операцію нам не вдалося би зробити, якби нам не допоміг голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. Він розібрався в нетрях податкового законодавства, у всіх порушеннях, це тільки завдяки його сприянню основний масив роботи був зроблений. Я не соромлюся цього сказати, це людина, яка в цьому сегменті зробила все, для того, щоб відкрити усі ці незаконні податкові майданчики та допомогти нам довести та зібрати докази причетності як жінок, так і чоловіків, – зазначив Матіос.

На запитання журналістів, чи будуть пом’якшувати умови Насірову, головний військовий прокурор не відповів.

– Потрібно розуміти, якою мірою це підзвітність органів прокуратури, а не НАБУ. Може виявитися, що збір доказів на цих затриманих було зроблено з порушенням. Сам факт подібних арештів – читався. Питання: як бути з тими, хто робив можливими всі ті діяння Януковича.

Інша справа, що пояснення Матіоса, мовляв, у се це відбувається завдяки Насірову, викликає купу запитань. Насіров пов’язаний зі справою Оніщенка. Але у якій мірі співпраця Насірова з Генпрокуратурою привела до того, що їм вдалося розплутати всю діяльність. А коли ви почали це робити? Коли Насірова відсторонили? А що було до того? Мова про діяльність до 2014 року. Чи є якісь домовленості з Насіровим. Чи буде йому поблажка? Це складні питання, – говорить Борис Кушнірук, експерт-аналітик.

Слідство вважає, що Роман Насіров у 2015–2016 роках у інтересах нардепа Олександра Онищенка незаконно наказав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС безпідставно дозволяти відтермінування податкового боргу 3 компаніям, завдавши державі збитків на 2 млрд грн.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: