Чиновника, відповідального за інвестиції, обізвали «фокусником»

0

Обласна державна адміністрація досі використовує старий підхід до звітності. Що підтвердив Дмитро Орлов, заступник директора Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА, коли розповідав про стан виконання двох програм обласної ради, які перебувають на виконанні в Департаменті економічного розвитку.

DSC_0265_750x500-e1456761252886_1500x708

Дмитро Орлов, заступник директора Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

29 лютого Дмитро Орлов запросив представників бюджетної комісії Громадської ради при ОДА, щоб доповісти про результати впровадження обласних програм та витрачені на них кошти.

Перша обласна програма про інвестиційну діяльність та міжнародний імідж Полтавської області, друга – про можливість співпраці підприємств з Міноборони через «Укроборонпром».

На інвестиційну програму з наданих з державного бюджету 200 тис грн на 2015 рік, використали всього 179,8 тис грн.

За ці кошти було зроблено кілька буклетів, презентації,  організовані зустрічі з міжнародними делегаціями, різноманітні дипломатичні місії, включаючи переїзд та харчування. Мета – розповісти світовій спільноті про соціально-економічні здобутки Полтавської області, її експортний потенціал та інвестиційні можливості, можливості в сфері наукового та культурного співробітництва.

DSC_0273_750x500

Заступник голови бюджетної комісії Громадської ради при Полтавській ОДА Ігор Кіянчук

Однак представники Громадської ради залишилися незадоволеними підготовленим матеріалом. З їх слів, зазвичай коли звітується якийсь департамент, це робиться в загальній формі, без жодної конкретики. Подають лише загальну суму, а вже учасники бюджетної комісії повинні самі відгадувати, як були використані кошти та чи правильно.

Ігор Кіянчук – сам підприємець та навчався у Польщі. Спираючись на свій європейський досвід, оцінив сьогоднішній звіт, як «ніякий» та назвав доповідача фокусником.

– Ви як фокусник. Оперуєте картинками а ніякої конкретики не говорите. За такий звіт у Європі одразу звільняють. Ми бачимо лише загальну суму, тут не вистачає розшифрування статей витрат, щоб оцінити як саме були розподілені кошти, – підсумував заступник голови бюджетної комісії Громадської ради при Полтавській ОДА Ігор Кіянчук.

Зважаючи на подібні звіти бюджетна комісія прийняла для себе рішення розробити та направити в адміністрацію «форму звітності», де буде прописано кожну суму, кожну цифру – де взялися кошти та куди вони були витрачені.

Олена Костиря

 

Коментувати

22 березня 2018