Нові вимоги Штабу Супротиву: депутати міськради складають мандати і йдуть на перевибори

Роман Грицун
20:04 | 07 квітня 2017
2

7 квітня 2017 року під час Народного Віче, яке організували лідери Штабу Спротиву, опозиційні депутати полтавської міськради висунули нові вимоги до чинної влади – оголосити проведення як дострокових виборів мера, так і виборів до нового депутатського корпусу.

Нові вимоги Штабу Супротиву: депутати міськради складають мандати і йдуть на перевибори

Нові вимоги Штабу Супротиву: депутати міськради складають мандати і йдуть на перевибори

Ініціатором виступив депутат від фракції Самопоміч Дмитро Сенчакович.

– Від себе та від колег по фракції скажу, що змінити міського голову – цього буде замало. Все-одно продуктивної роботи депутатського корпусу не буде. Тому пропозиція наступна: разом із виборами міського голови ініціювати перевибори депутатів міської ради. Ми готові скласти свої мандати і йти на перевибори, – сказав Дмитро Сенчакович.

Цю ідею підтримав депутат від фракції «Соціал-демократична партія» Юрій Синяк:

– Пролилася кров біля арки. Межу перейдено. Наші виборці вимагають від нас рішучих дій. І тому ми тут. Ми будемо вимагати від міського голови, щоби він склав свої повноваження. І я підтримую Дмитра Сенчаковича, і заявляю, що я зараз готовий скласти свій депутатський мандат. Якщо міськийс голова має совість, він повинен підтримати цю ініціативу. Він напише заяву, складе повноваження, і ми всі підемо на дочасні вибори, – сказав Юрій Синяк.

Сенчакович, Синяк

З ліва на право: Дмитро Сенчакович, Юрій Синяк, Олександр Шамота, Юліан Матвійчук

Під час віче також лунала критика і невдоволення роботою Штабу Спротиву. Зокрема, громадський активіст Ярослав Журавель заявив, що у опозиціонерів немає конструктивного плану дій на випадок, коли влада не виконає вимог Штабу спротиву:

– Якими будуть ваші дії, коли Олександр Мамай та Михайло Шевченко не підуть на вимоги, і депутатський корпус, в тому числі – коаліція не проголосують за мораторій на будівництво МАФів, не підтримають ідею перевиборів? Що ви тоді робитимете? Де ваш план конструктивних дій, де запасний план, панове? – говорив Ярослав Журавель.

Олександр Шамота, як один з лідерів Штабу, запевнив Журавля, що міська рада підтримає всі вимоги, бо у них просто немає вибору.

Журавель не погодився з цією тезою.

Нагадаємо, що після кривавих подій у Полтаві, які відбулися 5 квітня поблизу арки «Газетний ряд», громадські активісти та опозиційні депутати міськради організували «Штаб Супротиву свавіллю владі», який зараз базується у сесійній залі міськвиконкому. Вимоги Штабу:

  1. Прийняти рішення про дострокові вибори Полтавського міського голови.
  2. Призначити позачергову сесію Полтавської міської ради.
  3. Ввести мараторій на встановлення МАФів в Полтаві.
  4. Відмінити рішення щодо будівництва біля “23 вересня”, “Кінотеатру Котляревського” та “Газетного ряду” та “Прирічного парку”.
  5. Звільнити Ірину Степаненко (партія БПП) з посади голови атестаційної комісії поліції.
  6. Звільнити першого заступника міського голови Михайла Шевченка (партія БПП).
  7. Покарати винних у “поножовщині”, яка відбулася 5 квітня в центрі Полтави!
  8. Закрити кримінальні справи щодо активістів, які захищали мирних мешканців від Кременчуцьких “тітушок”.

Листівка Штабу Супротиву

Під час прес-конференції Штабу Супротиву, яка відбулася 7 квітня 2017 року в Полтавській міськраді, лідери протестного руху заявили, що мер міста Олександр Мамай мусить якомога швидше скликати позачергову сесію, поліція – покарати кременчуцьких тітушок, а Ірина Степаненко – піти з посади голови атестаційної комісії у Національній поліції області. Якщо цих вимог не буде задоволено, якщо не відбудуться перевибори, то за словами Юліана Матвійчука, у Полтаві може розпочатися третя національна революція.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Так там на фото человек сорок максимум. Это шо за революция такая? Кодовое название операции “Буря в стакане”

21:09 | 07 Квітня 2017
Гражданин
Відповіcти
0

Ну не д”””бы?Давай меняй требования каждый час! Начинайте складывать мандаты с себя

21:02 | 07 Квітня 2017
Олег
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: