Нові велопарковки у Полтаві: відомо, скільки, але не відомо, коли

Три станції техобслуговування велосипедів та близько півсотні велопарковок повинні з’явитися біля комунальних закладів Полтави.

Велорух

Велорух

Близько півсотні велопарковок поблизу комунальних закладів та три станції техобслуговування велосипедів з’являться у Полтаві. Це – у рамках реалізації проекту «Полтава велосипедна», яку активісти подавали на Бюджет участі і отримали один із грантів у конкурсі малих проектів (до 100 000 грн.). На облаштування велопаркувальних стійок та вуличних станцій техобслуговування велосипедів виділено 86 750 грн.

– За умовами конкурсу, стійки та станції мають бути обов’язково облаштовані біля комунальних закладів або на комунальній землі. Щоб визначити ці місця найбільш оптимально, ми не лише приготували власний список, а й провели опитування у Фейсбуці та серед знайомих велосипедистів. Так у нашому переліку з’явилися об’єкти, про які ми спочатку навіть не думали, наприклад дитячі музичні школи. Також там поліклініки, лікарні, деякі управління та інше. Я, наприклад, запропонувала додати до списку віддалені від центру загальноосвітні школи. Самі вчителі у таких нам казали, що і вони, й учні часто користуються велосипедами, щоб дістатися на уроки. Однак управління освіти навіть не розглядало можливість встановити там паркувальні стійки, – розказує Ірина Садовнікова, одна із авторів проекту.

Станція техобслуговування

Станція техобслуговування

Загалом вже визначено три місця для станцій техобслуговування – на Київському, Південному вокзалі і поблизу театра ім. Гоголя. На їх облаштування планують витратити 30 тис. грн.. Також визначено 53 місця для розміщення велостійок. Однак чи вистачить коштів на всі, Ірина поки що сказати не береться.

– Залежить від того, скільки яких велостійок ми будемо встановлювати. Анкерні – дешевші, десь близько 800 грн.. А якщо доведеться встановлювати методом бетонування, то це, звісно, буде дорожче. До детального обрахунку нашого проекту проектанти ще не приступили – зараз займаються іншими переможцями конкурсу, адже «Полтава велосипедна» – не єдиний проект, який отримав фінансування. Як би там не було, встановимо стільки велостійок, на скільки вистачить грошей, – пояснює Садовнікова.

Велостійка

Велостійка

За словами велосипедистів, наразі у Полтаві біля 150 місць для паркування велосипедів. Наскільки вони зручні, безпечні, скільки місць має коже – ці питання ще потребують вивчення. Існує онлайн-карта, на яку вони нанесені, однак ресурс певний час не оновлювався, тому може не повністю відповідати дійсності.

Нагадаємо, Концепцію розвитку велоінфраструктури Полтави було застверджено на сесії міськради більше року тому.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: