Нобелівська премія з медицини присуджена за імунотерапію раку

0

Лауреатами стали двоє імунологів — Джеймс П. Еллісон з США і Тасуку Хондзе з Японії.

Нобелівська премія з медицини присуджена за імунотерапію раку

Нобелівська премія з медицини присуджена за імунотерапію раку

Про це повідомляє «Рopmech«.

Зазначається, що у своїх паралельних роботах їм вдалося, незалежно один від одного, запропонувати новий спосіб лікування раку. Нобелівські лауреати створили абсолютно новий принцип лікування раку.

Одна з найголовніших проблем в онкології — те, що злоякісні пухлини, в більшості випадків, не розпізнаються імунною системою. У 1992 році Хондзе виявив на поверхні Т-лімфоцитів (клітин імунної системи) молекулу білка PD-1, який ракові клітини «примудряються» блокувати, стаючи «невидимими» для імунних клітин. Пізніше були розроблені лікарські антитіла, що блокують здатність ракових клітин «вимикати» PD-1 і тим самим повертають організму можливість розпізнавати і знищувати злоякісні пухлини.

На основі цього відкриття вже в нашому столітті були розроблені як мінімум два препарати: іпілімумаб і ніволумаб, що застосовуються зараз проти меланоми, раку легень, нирок і ряду інших.

За оцінками фахівців, імунотерапія раку зробила революцію в клінічній онкології, наслідки якої ще тільки починають відчуватися.

23 марта 2019
22 марта 2019