Німці хочуть зробити Полтавщину зразковою

Роман Грицун
13:04 | 18 квітня 2016
0

Представники німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), яке реалізує проект «Підтримка реформи децентралізації в Україні», зустрілися з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком та очільником облради Олександром Біленьким і обговорили головні цілі децентралізаційних реформ, їхні регіональні особливості та намітили напрямки співпраці на найближчий час.

IMG_8606

Керівник нового проекту GIZ Андреас фон Шуман на початку зустрічі позитивно оцінив велику кількість присутніх журналістів на заході. На його думку це є свідченням високого рівня прозорості влади.

Пан фон Шуман зазначив, що децентралізація – це довгий шлях, і Німеччина продовжує допомагати Україні. Також велику підтримку ця реформа має з боку Швейцарії, Швеції, США, і це свідчить про важливість реформи. Однак, за словами німця, це буде реформа децентралізація по-українськи, і вона матиме характерні для неї риси.

– Коли я їхав в Україну, то я мав очолити невеликий проект з децентралізації у Полтавській та Чернівецькій областях. Однак, перш ніж я дістався до України, до цього процесу долучилися представники ЄС. Вони сказали, що цей процес потрібно підтримати на регіональному рівні. Таким чином, невеликий проект, вартістю 6 мільйонів, перетворився на великий проект із бюджетом 97 мільйонів євро. Його основний принцип полягає в тому, що громади будуть підтримуватися безпосередньо. Так само підтримку отримає Міністерство регіонального розвитку, прямим чином будуть підтримуватися, – зазначив Шуман.

IMG_8663

Гість додав, що важливим завданням Міністерства буде координація донорської підтримки, а також підтримка секторальних міністерств – освіти, охорони здоров’я, тощо.

Голова Полтавської облради в свою чергу розповів про досвід децентралізації, який перейняв під час нещодавнього робочого візиту до Німеччини:

– Ми разом з керівниками районів побачили, що таке міжмуніципальне співробітництво. Це стосувалося різних галузей. Ми зрозуміли, які кошти вкладаються, яка відповідальність представників місцевої влади, які ці проекти організували. Тут цікава система персональної відповідальності, дії фондів, структур, які організували муніципальне співробітництво. Саме вони є ініціатором і громада їм довіряє. В даному контексті ми тільки до цього йдемо, – розповів Біленький.

На зустрічі був присутній народний депутат Андрій Река. Він зауважив: в Україні, крім недостатньої кількості коштів, є ще одна серйозна проблема, і вона полягає в тому, що потрібно змінити свідомість людей стосовно цієї реформи, яку проводить влада. Без цього, на думку депутата, її реалізація неможлива.

Продовжуючи дискусію, пан Шуман зазначив:

– Сподіваємося, що ми зробимо Полтавську область зразком для всієї України. Однак, хочу зауважити, що немає універсального рецепту децентралізації. Вона в будь-якому випадку матиме специфічні риси в кожному з регіонів. Це залежить від традицій, які склалися в різних куточках вашої країни.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: