Нікола Тесла: 10 цікавих фактів про винахідника

Сьогодні всі люди науки відзначають 163 роки від дня народження Ніколи Тесли. Цю людину називають одним із найгеніальніших винахідників всіх часів. Він провів величезну кількість експериментів, які випередили свій час на кілька десятків років. І сьогодні, в день народження науковця, ми вирішили зібрати найцікавіші факти з його життя.

1. Винахідник ніколи не спав більше 2 годин на добу. Так, всім відомо, що для нормального відпочинку потрібно не менше 8 годин сну. Але Теслі вистачало й двох. Майже весь свій час він витрачав на наукову діяльність. Один раз, коли він сильно запрацювався, він провів у своєму кабінеті 84 години. При цьому ні на хвилину не відволікався і не спав.

2. Тесла пив віскі майже кожен день. Вчений говорив, що цей напій продовжує життя. Правда, його захопленню завадив сухий закон, введений в США. Приблизно після цього Тесла відмовився від усіх напоїв, крім води і молока.

3. У Тесли ніколи не було дружини. Закохувались дівчата в нього десятками, але винахідник ніколи не відповідав взаємністю. Він вважав, що сім’я буде великою перешкодою наукової діяльності. Пізніше, у старшому віці, він зізнавався, що віддав занадто багато часу науці, і часто думав про весілля.

4. У вченовго не було дому. Звичайно, він не жив на вулиці, але після того, як поїхав від батьків, він завжди жив у лабораторіях. Вже в похилому віці він жив у різних готелях. Оселявся в готелі тільки в тому випадку, якщо номер його апартаментів був кратний трьом.

5. Тесла був шанувальником євгеніки. Це наука про селекцію людей. А якщо точніше, він вважав, що люди повинні народжувати дітей тільки за спеціальним дозволом. Отримати його можна було тільки спеціально відібраним «племінним» батькам. Все як на найкращих фермах.

6. Пам’ятник Тесли — точка доступу wi-fi. Він виготовлений ще в 2013 році в Силіконовій долині. Гроші на нього були зібрані з його шанувальників. І, до речі, в цьому пам’ятнику закладена капсула, яку відкриють тільки 2043 році.

7. Тесла панічно боявся мікробів, постійно мив руки і в готелях вимагав до 18 рушників на день.

8. У нього був незрозумілий дар передбачення. Одного разу, проводжаючи друзів після вечірки, він умовив їх не сідати в поїзд і цим врятував їхні життя — поїзд дійсно зійшов з рейок і багато пасажирів загинули або отримали травми.

9. Тесла рахував кроки при ходьбі, кількість тарілок з супом, чашок з кавою і шматків їжі. Якщо йому не вдавалося це зробити, то їжа не приносила йому задоволення, тому він вважав за краще їсти наодинці. Якщо під час обіду на стіл сідала муха, змушував офіціанта принести нову страву.

10. Він часто гуляв у парку і читав напам’ять «Фауста» Гете, і в ці моменти йому спадали на думку блискучі технічні ідеї. Прогулюючись по вулиці, він міг в раптовому пориві зробити сальто.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Якшо я не порахую скільки ковтків кави я зробила,то не отримаю кайфу від кавування. Це брєд. А він не був десь на обліку в психіатрії?

2019-07-10
Ксю
Відповіcти
3

Жив у лабораторіях…це ж так роботу любив,чи просто заощаджував?

2019-07-10
Міла
Відповіcти
1

А в закопану капсулу Тесла шось клав чи ті,хто ставив пам’ятника? Всеодно цікаво шо там.

2019-07-10
Рита
Відповіcти
2

Якийсь стрьомний чувачок вимальовується…

2019-07-10
Іванна
Відповіcти
6

Як можна спать всього 2 часа і так постійно. я б не вижила)))

2019-07-10
Марина
Відповіcти
4

Останні новини:

Читайте також: