Незавершена позачергова сесія облради незабаром матиме продовження

23 листопада Полтавська обласна рада продовжить пленарне засідання одинадцятої позачергової сесії. Останнього разу депутати розглянули лише два питання порядку денного, перенісши решту на майбутнє. Прийшов час згадати провідні пункти минулого плану та відзначити нові.

IMG_3687

Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки

Доповнення полягають у виділенні коштів на забезпечення учасників АТО і їхніх родин земельними ділянками або житлом упродовж 2016-2018 рр. Витяг із Пояснювальної записки:

– Зміни та доповнення до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки спрямовані на поступове, соціально ефективне та виважене розв’язання проблеми забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей.

Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

Полтавські депутати звертаються до найвищих можновладців із занепокоєнням щодо внесеного Кабміном на розгляд Верховної Ради проекту Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України». Згідно з цими змінами, освітня субвенція з держбюджету України місцевим у 2017 році має спрямовуватися виключно на заробітну плату освітянам. Нині ж фінансова допомога покриває витрати на всі поточні видатки, а саме: заробітна плата педагогічних та технічних працівників, оплата комунальних послуг, енергоносіїв та харчування.

– У сьогоднішніх реаліях абсолютно неприпустимим є передача на місцевий рівень утримання технічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах та оплати комунальних послуг, зважаючи на зростання цін на енергоносії. Фінансова спроможність місцевих бюджетів утримувати свої школи буде недостатньою, – так оцінюють можливості області депутати.

На думку облради, під загрозою можуть опинитися сільські та районні школи, а також вся система охорони здоров’я.

Ще однією непосильною ношею для місцевих бюджетів є оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Ми не маємо права ризикувати життями сотень і тисяч людей області через відсутність необхідного бюджетного ресурсу на місцевому рівні.

Своїм зверненням депутати вказують, що приймати згадані зміни до бюджетного кодексу неприпустимо, та вимагають від нардепів і міністрів, Порошенка та Гройсмана особисто взяти до уваги їхні аргументи.

Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України Петра Порошенка щодо повторного присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звань Героїв України (посмертно)

Депутати фракції ВО «Свобода» звертаються до Президента, аби той переглянув рішення попереднього уряду щодо позбавлення вказаних історичних діячів почесного звання:

Вороги України не могли подолати Бандеру та Шухевича живими – вони досі бояться їх і мертвими. Адже Бандера та Шухевич для мільйонів українців, попри нікчемні рішення судів, були і залишаються українськими героями. Відновлення звання Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу є не тільки вимогою відновлення історичної справедливості, але й однією з вимог Революції Гідності, яка пройшла під гаслами української національно-визвольної боротьби та належного вшанування пам’яті наших національних героїв.

IMG_3596

Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України

Мова йде про прохання розглянути та підтримати законопроект № 4266 від 18 березня 2016 року «Про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» щодо узгодження його правових норм із Законом України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті».

Про внесення змін до Регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання

Серед двох запропонованих змін цікавий проукраїнський пункт:

– Доповідач, який збирається виступати на сесії, використовуючи іноземну мову, зобов’язаний забезпечити переклад свого виступу на державну мову.

Інші питання порядку денного:

 1. Про внесення змін до рішення Полтавської обласної ради від 26.07.2016 року № 164 “Про прийняття Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2016-2020 роки”.

 2. Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2016 році, затвердженого рішенням від 29 квітня 2016 року № 106.

 3. Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області.

 4. Про перейменування Куйбишевської сільської ради Оржицького району Полтавської області.

 5. Про перейменування Кіровської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

 6. Про перейменування Кротенківської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

 7. Про перейменування Куликівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

 8. Про керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області.

 9. Про затвердження розпоряджень голови обласної ради.

 10. Про внесення змін до Регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання.

 11. Про погодження кандидатури Яланської В.П. для нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України.

 12. Про погодження кандидатури Волика М.О. для нагородження Грамотою Верховної Ради України.

 13. Про погодження кандидатури Герман Н.В. для нагородження Грамотою Верховної Ради України.IMG_3581

 14. Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо врегулювання на законодавчому рівні питання розшуку громадян України, зниклих безвісти у зоні проведення АТО, встановлення пільг сім’ям зниклих безвісти у зоні проведення АТО.

 15. Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України П.Порошенка, Прем’єр-міністра України В.Гройсмана, Голови Верховної Ради України А.Парубія, народних депутатів України Р.Богдана, Ю.Бублика, К.Жеваго, К.Іщейкіна, С.Капліна, О.Кулініча, А.Реки, Ю.Шаповалова щодо недопущення підвищення заробітної плати народним депутатам України.

 16. Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України П.Порошенка, Прем’єр-міністра України В. Гройсмана, Голови Верховної Ради України А.Парубія, народних депутатів України щодо вилучення із проекту Державного Бюджету України на 2017 рік норми про підвищення заробітної плати народним депутатам України.

Нагадаємо, що 28 жовтня через ініціативу 36 депутатів відбувалося голосування щодо звільнення Євгена Холода з посади першого заступника голови облради. Для здійснення «перевороту» – як охрестили події сесії деякі ЗМІ – не вистачило голосів.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: