Незабаром усі навчальні заклади Полтавщини будуть оснащені системами очистки води

0

Відбулася презентація ТОВ “Науково-виробниче об’єднання “Екософт” проекту “Питна вода 2017-2020”. Мета заходу: розповсюдити інформацію про важливість забезпечити населення Полтавщини чистою питною водою.

Незабаром усі навчальні заклади Полтавщини будуть оснащені системами очистки води

Незабаром усі навчальні заклади Полтавщини будуть оснащені системами очистки води

На презентації присутні обговорили проблеми питної води на Полтавщині те необхідність встановлення у домівках фільтрів. Участь у заході взяли і представники Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА. Вони працюють над забезпеченням очищеною питною водою навчальних закладів Полтавщини.

— Для нас, освітян, одне із найпріоритетніших напрямків роботи — забезпечити дітей правильним та здоровим харчування. Та організувати його без очищеної питної води просто неможливо, — зазначила директорка Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Харчуванням дітей у навчальних закладах області переймається і голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Осучаснення матеріально-технічної бази в їдальнях закладів освіти, встановлення фільтрів для води — його ініціатива, — додала Олена Харченко:

— Неодноразово на апаратних нарадах порушували питання щодо цього. А також звертали увагу керівників органів управління освітою, голів райдержадміністрацій та ОТГ щодо організації здорового харчування у  закладах освіти. Тому в нас спільна мета — оснастити школи, дитячі садочки системами очистки води.

Олена Харченко

Олена Харченко

Майже всі заклади освіти Полтавщини будувалися кілька десятирічь тому, коли про системи очистки води ніхто і не думав. Нині ж все змінилося, — наголосила директорка Департаменту освіти та науки.

— Деякі із закладів освіти Полтавщини системи очистки води вже мають. Ми ж прагнемо, аби у кожній школі, дитячому садочку, інтернаті були фільтри та фонтанчики із чистою водою.

Це потрібно і для того, аби діти могли завжди пити чисту воду набравши її з крану, і для того, аби кухарі готували їжу використовуючи очищену воду. Бо без цього організувати здорове харчування неможливо, наскільки б якісними не були продукти.

— Ті заклади, які вже встановили фільтри, споживають значно чистішу воду. Це показали результати лабораторних досліджень, — додала головна освітянка області.

Проведення заходів задля забезпечення дітей здоровим харчуванням, в тому числі і чистою питною водою, передбачені програмою “Опікуємося освітою”. В межах якої, фільтри очистки води вже встановили в усіх інтернатах обласного підпорядкування. На це кошти виділили із обласного бюджету.

— Цьогоріч продовжимо встановлювати системи очистки води в школах та садочках ОТГ. Самі ж громади сплатять за це половину, решту — додадуть з обласного бюджету, — розповіла директорка Департаменту освіти та науки.

Системи очистки води встановлюються швидко, — зазначила Олена Харченко. Через що, припускають освітяни, фільтри та фонтанчики із очищеною питною водою у всіх освітніх закладах ОТГ з’являться вже незабаром. Наступними стануть заклади професійно-технічної освіти.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

19 липня 2018
18 липня 2018