Незабаром китайці ремонтуватимуть полтавські дороги

0

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зустрівся з китайськими інвесторами – представниками компанії Haisum Engineering. На зустрічі сторони обговорили можливу співпрацю. Керівник області під час розмови  доводив: Полтавщина – ідеальний регіон для фінансових вливань. Перекладач гостей одразу просить голову говорити російською і починає перекладати слова Валерія Головка:

Коротко про Полтавщину: духовний центр, серйозна економічна основа, донор державного бюджету. Область, яка видобуває газ і нафту. Є чим пишатися.

фото з сайту np.pl.ua

фото з сайту np.pl.ua

Полтавщина вкрай потребує інвесторів, а КНР – успішний і найбільший інвестор будь-яких інновацій, – зазначав Валерій Головко. Китай – приклад того, як має розвиватися країна. Тому досвід Китаю слід впроваджувати і в Україні.

Валерій Головко зазначив: наша область зацікавлена у тому, щоб співпраця із китайцями розвивалася так само стрімко, як і сама економіка Китаю. Керівник очікує результативну співпрацю, що не матиме кінця:

Ми хочемо просувати Полтавщину в Китаї – розглядаємо глобальне партнерство. Хочемо ремонтувати дороги і якомога частіше перерізати стрічки, – висловив сподівання Валерій Головко.

У свою чергу китайська делегація чемно дякувала за прийом, більшість з них уперше в Україні. Приїхали з Києва, задоволені дорогою. Порівнювали Україну з Африкою – говорять, там усе набагато складніше. І висловили сподівання: конфлікт на Донбасі та складна економічна ситуація в країні – тимчасові явища.

Українці – народ відповідальний, а посадовці ефективно працюють. У наших країн схожі культура і розуміння того, як варто розвиватися, – наголосив керівник міжнародного департаменту китайської компанії Haisum Engineering Джуін Гонг.

Слід зазначити, що корпорація Haisum Engineering – державна, заснована у 1953 році. Керівництво, яке завітало до Полтави зізналося: у них працюють більш, ніж 5 тисяч інженерів, а простих працівників вони й порахувати не можуть. Потужності корпорації знаходяться у країнах Південної та Південно-Східної Азії, Європи, Середнього Сходу та Латинської Америки. Компанія реалізовує велику кількість об’єктів у сфері реабілітації та інфраструктури, модернізації ЖКГ. До того ж залучає кошти Інвестиційного банку Китаю.

фото з сайту np.pl.ua

фото з сайту np.pl.ua

Головний напрямок Haisum Engineering: будівництво всіх можливих об’єктів для комфортного життя китайців – школи, центри спорту, розваг, готелі, дороги, електростанції, заводи з виробництва сільгосппродукції і т.д.

Наша корпорація виготовляє спиртні, корисні напої, воду, молочні продукти, фармацевтичні засоби. Єдине, чим не займаємося – газова і нафтова переробка. У цьому ми Полтавщині, на жаль, не допоможемо, – повідомив Джуін Гонг.

Валерій Головко запросив майбутніх інвесторів до співпраці над проектами ремонту доріг, переробки сміття, очищення води, машинобудування, сільгоспбізнесу та інших.

Головне завдання нині в області – покращити якість життя людей, зменшити кількість безробітніх. Хотілося б уже в 2016-му представити полтавцям 1-2 спільні проекти, – наголосив голова Полтавської ОДА.

Китайська делегація перебуватиме в Україні до неділі, тож полтавська сторона (профільні департаменти Полтавської ОДА) до цього часу має скласти відповідний протокол з бажаними напрямками та переліком проектів для подальшої співпраці.

Полтавська та китайська сторони зійшлися на тому, що наступного разу зустрінуться в квітні. Тоді й   обговорять усі деталі участі китайської корпорації у будівельних та інших проектах області. Тоді ж підпишуть меморандум про співпрацю.

Юлія Логвиненко

Коментувати

18 березня 2018
17 березня 2018