Не забувати подвиг афганців і бійців АТО – урок гідності у ПУЕТі

0

«Пам’ять вічна – пам’ять жива!» – фотовиставку з такою назвою відкрили у Полтавському університеті економіки і торгівлі. Афганець, командир батальйону 92-ї окремої механізованої бригади Іван Петренко – ініціатор створення стендової виставки. Допомагали, говорить військовий, небайдужі. Депутатка міської ради Світлана Нестуля спільно з керівництвом вишу сприяли створенню 13 плакатів із світлинами. Крім того організували такий собі «урок гідності» для студентів-другокурсників.

puet3

Іван Петренко, командир 93-ї бригади, афганець, представник ГО “Сімї загиблих в Афганістані та АТО”.

Крім побуту бійців, на стендах – світлини полеглих в АТО полтавців: Антон Цедік, Валерій Боняківський, Дмитро Коряк, Олександр Максимов, Геннадій Біліченко, Олександр Мочалов, Олександр Горячевський, Руслан Тронько, Дмитро Гречко, Олександр Фролов, Олег Сахаров, Микола Чепіга, Григорій Терехов, Сергій Лимар, Денис Синюк, Святослав Горбенко.

Серед них немає хіба що Антона Грицая – йому ми присвятили окремий стенд, але не в цій виставці, – пояснює Іван Петренко.

puet6

На стендах можна побачии світлини із власного архіву бійців 16 мотопіхотного батальойну. Вони аматорські, проте, як це часто буває, чіпляють вони не менше за професійні. Зроблені вони від травня 2014-го по квітень 2016-го року.

Раніше виставку презентували у ТРЦ «Києві», – «там тисячі людей дивилися і розуміли, у чому біда нашого часу», – коментує Ігор Петренко. – Згодом фото бачили у Кобеляках, Санжарах, після Полтави поїдемо у Лубни.

У Полтаві подивитися виставку «військового сьогодення» мали можливість студенти Полтавського університету економіки і торгівлі, зокрема 2-го курсу.

До студентів треба донести і показати їм наочно – що таке війна, – вважає Іван Петренко.

puet5

На фотографіях – Щастя, Станиця Луганська, Кримське – ті населені пункти, про які найчистіше щовечора звітують речники АТО. Там воював і сам ініціатор виставки і представник ГО «Сім’ї загиблих в Афганістані та АТО» Іван Петренко.

Нині інші, нові, мобілізовані продовжують нами розпочату справу – документувати побут бійців на війні. Ті вже роблять виставки в Краєзнавчому музеї, ходять до дітей у школи. Розповідають вже свої історії – у кожного своя правда. Але єдине точно – жити у мирі – то головне, – наголошував Іван Петренко.

“Мама загиблого в Афганістані Наталія Коротун та нагороджені не одними державними нагородами воїн-прикордонник мінометник Микола Сап’ян й Іван Петренко – війну знають не з книжок” – представляє студентам гостей проректор Оксана Марченко. До того ж жінка ділиться: її родина теж знає, як жити під обстрілами – чоловік – полковник, нині в зоні АТО, син навчається у військовому училищі, і за рік теж поїде на південний схід країни…

puet1
Гості ділилися думками і баченням подій, що нині відбуваються в країні. Іван Петренко розповів свою військову історію: у 79-му вступив до військового училища зв’язку, далі був Афганістан, служба у мирній Полтаві, згодом – АТО… А також бажав юним полтавцям, аби ті навіть не знали, що в афганців значить “танець живота”… А ще вчив студентів: важливо бути фізично і морально витривалими.

Найважливіше – коли в країні мир, коли ніхто не заважає розвиватися, і тобі персонально, і країні. Якщо хочемо, щоб в країні був прогрес – для початку потрібно закінчити цю нікому не потрібну війну… – наголошували гості.

puet4

Потрібно вміти все, навіть стріляти із кулемета – такі реалії життя.. Будеш слабким – загинеш. І це стосується не лише війни. Життя таке, що слід вміти швидко реагувати, швидко вчитися, постійно, навіть у свїх підлеглих. Якщо не хочеш – уперед по життю ти не підеш, – наголошував Іван Петренко.

Керівництво вишу подякувало представникам ГО “Сім’ї загиблих в Афганстані та АТО” і презентувало сертифікат на персональний комп’ютер.

Слід попри все цінувати свободу і вчитися жити у мирі, – підсумували зустріч гості заходу.

Юлія Логвиненко

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018