Не впевнений — не пірнай

До занурення в ополонку на Водохреща медики радять готуватися заздалегідь.

Пірнати в ополонку за компанію або у гонитві за модою— ідея не найкраща. Налаштуватися на цей процес морально та підготуватися фізично радить лікар-реаніматолог вищої категорії Марина Сребродольська.

Свято Водохреща. Фото - "Новое время"

Свято Водохреща. Фото – «Новое время»

Отже, за кілька днів до занурення варто призвичаїти тіло до холодної води. Почати з прохолодних ванн для ніг і дійти до суцільного обливання. Перед пірнанням не треба наїдатися, а тим більше — вживати алкоголь. Це значно збільшить навантаження на серце, хоча крижана вода — і так досить значний стрес для організму.

Перш ніж занурюватися, медик радить розігрітися. Прямо на березі побігати, поприсідати, зробити кілька енергійних рухів руками. Але не до спітніння. Потім швидко роздягнутися і зайти у воду. Не стрибати з берега, бо шок від перепаду температур може бути занадто сильним. Однак іти дуже повільно теж не слід – можна змерзнути іще до занурення.

Тривале перебування у воді загрожує переохолодженням. Тому трьох присідань по шию або 2-3 гребків буде достатньо.

Одразу після крижаної купелі треба досуха розтертися жорстким рушником і одразу вдягнутися. Заздалегідь потрібно подбати про килимок, щоб не стояти босоніж на снігу чи промерзлій землі. Шапка — обов’язковий елемент екіпірування.

Крижана купель

Крижана купель

Щоб зігрітися зсередини, гарно підійде гарячий чай. Алкоголь — зовсім не обов’язковий. Однак якщо є бажання відсвяткувати своє занурення, краще зробити це вже після повернення додому. І віддати перевагу глінтвейну чи іншим подібним напоям.

Купання у крижаній воді може дозволити собі лише здорова людина. Нежить, кашель, температура належать до прямих протипоказань. Ризик захворіти, сподіваючись, що “хрещенська вода всі недуги прожене”, досить високий. Категорично не рекомендується занурюватися людям, які мають сердечні недуги, хворіють на гіпертонію і цукровий діабет, страждають від проблем з нирками та сечовивідними шляхами, а також жінкам з гінекологічними хворобами. Оптимальна температура повітря для новачків — до -10°С. Якщо морози лютують, то перше занурення краще відкласти до більш сприятливих умов. Інакше шкоди від цієї процедури може виявитися більше, ніж користі.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: