Не той голова: бійці і волонтери – проти нового очільника Держслужби у справах ветеранів

Активна волонтерсько-ветеранська спільнота у соціальній мережі Фейсбук вирує вже третій день поспіль. Причина – новий голова Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО. У конкурсі на посаду переміг Валентин Манько, колишній доброволець з «Правого Сектору». Однак активісти наполягають: у цивільному житті за ним тягнеться досить довгий «хвіст» неоднозначних вчинків і навіть порушень закону. Тому очолювати Держслужбу він не може.

Держслужба

Держслужба

У конкурсі на посаду голови Держслужби у справах ветеранів та учасників АТО переміг Валентин Манько, колишній боєць «Правого сектору». Ця новина стала резонансною, щойно прозвучавши. Відомі волонтери, лідери суспільної думки, ветерани та бійці почали «витягати на світло» факти з життя нового очільника Держслужби: балотувався на місцевому рівні від Партії регіонів; не взяв участі у деблокуванні Донецького аеропорту, хоч обіцяв з’явитися на місці зі своїм підрозділом; представлявся заступником командира то «правосеків», то «дніпровців», хоча ніколи ним не був; врешті, інформацію про його фінансові оборудки та той факт, що довгий час перебував у розшуку МВС.

Віталій Манько

Валентин Манько

Віталій Манько

Валентин Манько

Докладніше можна прочитати, наприклад, тут: https://www.facebook.com/Kuzmenko.Vitaliy/posts/1448656628593267.

Віталій Кузьменко

Віталій Кузьменко

«Інформаційний навігатор для ветеранів АТО» також цю кандидатуру не підтримує: https://www.facebook.com/InfoVeterano/posts/1750748204970140.

Інформаційний навігатор

Інформаційний навігатор

У той же час, бойові побратими твердять: на фронті Манько за чужими спинами не ховався:

Віталій Манько

Валентин Манько

Віталій Манько

Валентин Манько

Сам же Валентин Манько обіцяє: відтепер Держслужба запрацює на найвищому рівні. А тих, хто його не підтримує, називає «агентами Кремля»:

Віталій Манько

Валентин Манько

Ми запитали у Владислава Обідіна, завідувача Північного міжрегіонального сектору (Полтавська область) Держслужби у справах ветеранів та учасників АТО, що він думає з приводу перемоги Валентина Манька. Однак Обідін від коментарів відмовився:

– Закон про Дерслужбу забороняє нам коментувати особистості очільників чи колег. І я думаю, що так і має бути. Наскільки мені відомо, вимоги законодавства при проведенні конкурсу дотримувалися, а список кандидатів знаходився у публічному доступі. Знаю, що серед них був і дуже достойний претендент: Віталій Баранов, нині демобілізований, а раніше – командир одного з батальйоныв 81 окремої аеромобільної бригади. Чув про нього лише позитивні відгуки від бійців і знаю, що його підтримує багато ветеранських організацій.

– Це дійсно так, – підтверджує голова Центру допомоги учасникам АТО Полтавської ОДА Валерій Довженко. – Баранов, він же Біба – людина, про яку ніхто не чув негативу. Один із захисників Донецького аеропорту. Скажу так: це та людина, за якою ішли бійці і яку готові в усьому підтримувати і ветеранські, і волонтерські організації. Просто тому, що це такий командир, така особистість. Манько дійсно був на передовій у складі «Правого сектору», хоча особисто я з ним не перетинався. Однак зараз не питання, хто де воював. Дійсно, очолювати таку службу повинен лише ветеран АТО, але саме посвідчення УБД – не індульгенція. Як громадський активіст скажу: діяльність, яку вів Манько до та після участі у війні, та інформація про його невідповідність критеріям порядності і чесності, яка зараз оприлюднена, не дають йому права навіть просто з’являтися на засіданні, де присутні ветерани чи бійці АТО. І тому роблю все можливе, аби донести до представників влади: призначати на цю важливу посаду таких, як Манько, не можна.

Віталій Баранов. Фото - Віка Ясинська

Віталій Баранов. Фото – Віка Ясинська

Нагадаємо, нового очільника ветеранської Держслужби обрали з-поміж 5 кандидатів: Валентина Манька, Бориса Гончара, Віталія Баранова, Віктора Толочка та Олега Чуйка. Про початок конкурсу оголосили 1 грудня 2017 року. Однак зараз дехто вважає, що він був не достатньо публічним.

Сьогодні волонтери та ветерани АТО із різних підрозділів зібралися у Київському міському палаці ветеранів, щоб обговорити ситуацію з новим керівником Держслужби. Зійшлися на тому, що його участі в АТО ніхто не заперечує, але це – не достатній аргумент.

– Очільник має бути з бездоганною репутацією, щоб його не можна було «смикати за якісь ниточки», – кажуть учасники зустрічі.

Вони наполягають на проведенні нового конкурсу. Однак більш відкритого. Так, серед пропозицій – оприлюднення докладної інформації про кожного претендента на посаду і громадську слухання щодо кожного кандидата.

За попередньою інформацією, міністр МВС Арсен Аваков уже заявив, що людина, яка перебувала в розшуку, не може очолити Держслужбу. А тому він наполягатиме, щоб Кабмін Манька не підтримував.

А.Аваков. Скрін з коменту з Фейсбуку

А.Аваков. Скрін з коменту з Фейсбуку

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: