Не сплатили «комунальні» — отримайте штраф

Відсьогодні в Україні почали діяти нові правила при сплаті за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до закону «Про житлово-комунальні послуги», за несплату комунальних послуг нараховуватиметься пеня. Розмір цієї пені визначатиме постачальник послуг. Проте він не може бути вищим за 0,01% суми боргу за кожен день прострочки. А загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% від загальної суми боргу.

— Нарахування пені розпочинається з першого робочого дня, наступного за останнім днем ​​граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги, — йдеться у пояснювальній записці до закону.

Проте у Мінрегіоні зазначають, що пеня за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги не є підставою для автоматичного нарахування споживачам пені з 01.05.2019. Новий закон передбачає закріплення за багатоквартирними будинками керуючих, які стануть посередниками між мешканцями та постачальниками послуг ЖКГ.

Окрім того, споживачі комунальних послуг мають пускати перевіряючих у своє житло; також за борги послуги будуть відключати; все, що витрачається в будинку, буде оплачуватися мешканцями; платити доведеться за будинковий лічильник; при неналежній якості послуг за них можна не платити або платити менше.

Зазначимо, також з 1 травня в Україні здешевшав газ. Починає діяти нова ціна для населення і теплової генерації, затверджена на травень поточного року на рівні 8247 гривень за тисячу кубометрів (раніше було 8550 гривень).

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Хто не платив ,так і не буде платить,бо вийде ще дорожче. Того,хто виграє від цього?

2019-05-01
Оксана
Відповіcти
0

Ци тіпа починається пАкращення життя?

2019-05-01
Томка
Відповіcти
0

Оце поворот!!!!!

2019-05-01
Ніна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: