(Не)прозорі місцеві ради: нормативна площина (частина 2)

Трибуна
2018-06-25

Коаліція «Прозорі ради» продовжує досліджувати рівень відкритості та прозорості у чотирьох радах – Полтавських обласній та міській, Кременчуцькій, Миргородській. Пропонуємо до вашої уваги результати аналізу ще за двома критеріями.

(Не)прозорі місцеві ради: нормативна площина (частина 2)

(Не)прозорі місцеві ради: нормативна площина (частина 2)

Коаліція «Прозорі ради» в Полтавській області, яку представляє Інститут аналітики та адвокації, проводить моніторинг рад. Юристи та аналітики досліджують рівень їх підзвітності за 16 критеріями. Із них результати дослідження оприлюднено вже за трьома критеріями: врегулювання та запобігання конфлікту інтересів у раді, доступ громадян на пленарні засідання та постійні депутатські комісії. Четвертим та п’ятим критеріями є використання радами державних веб-порталів.

використання веб-порталів

Використання веб-порталів

Єдиний державний веб-портал відкритих даних data.gov.ua та Єдиний веб-портал використання публічних коштів spending.gov.ua є державними інформаційними онлайн-майданчиками, на яких органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати інформацію.

– оприлюднення наборів даних на веб-порталі відкритих даних data.gov.ua

Оприлюднення наборів даних на веб-порталі відкритих даних data.gov.ua

Відповідно до п. 4 Постанови КМУ № 835 від 21 жовтня 2015 року, набори відкритих даних оприлюднюються та регулярно оновлюються розпорядником інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

– На порталі data.gov.ua присутні виконкоми Кременчуцької та Миргородської міських рад, а також обласна рада. Лише виконком Полтавської міської ради став винятком. Адже кабінет виконкому Полтавської міської ради не створений на порталі відкритих даних data.gov.ua, – повідомив юрист ІАА В’ячеслав Курило.

При цьому, Полтавська міська рада має свій веб-портал odata.rada-poltava.gov.ua, де комунальні підприємства та установи ради оприлюднюють набори даних із посиланням на веб-портал data.gov.ua.

оприлюднення наборів даних на веб-порталі відкритих даних spending.gov.ua

Оприлюднення наборів даних на веб-порталі відкритих даних spending.gov.ua

З’ясували, чи оприлюднюють органи державної влади та місцевого самоврядування інформацію на веб-порталі використання публічних коштів spending.gov.ua. Відповідно до результатів аналізу за цим критерієм, виконкоми усіх з чотирьох досліджуваних рад мають свої кабінети на цьому ресурсі та оприлюднюють набори даних.

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: