Не лише первинка: які ще зміни чекають медицину у 2018 році

Реформа системи охорони здоров’я у 2018 році найперше торкнеться первинної ланки – сімейних лікарів, дільничих педіатрів/терапевтів та їхніх пацієнтів. Однак це не означає, що в інших медичних сферах змін не буде.

Вимоги НСЗУ до Центрів ПМСД

Вимоги НСЗУ до Центрів ПМСД

Українську медицину у цьому році змінюватимуть за кількома основними напрямками:

– реформа фінансування первинної медичної допомоги

– розширення програми «Доступні ліки»

– поява нових кардіоцентрів

– професійне ліцензування лікарської діяльності

– реформа держслужби в МОЗ

Лікарів на місцях, природньо, найбільше хвилює перший пункт – нова система фінансування первинної ланки медицини. Щоб укласти договір з Національною службою здоров’я, яка і буде розподілити всі кошти на медицину, лікувальний заклад із бюджетного має автономізуватися, тобто перетворитися на комунальне некомерційне підприємство.Причому за нинішніми умовами, угоди з НСЗУ Центри первинної медико-санітарної допомоги маують укладати за територіальною ознакою. Тобто, всі полтавські центри повинні бути готові одночасно й одночасно підписувати угоду з НСЗУ.

– Ми ще будемо обговорювати цю норму у Міністерстві охорони здоров’я і наполягати, щоб можна було підписувати угоду поодинці. Бо інакше може виникати залежність закладів, які проявили сумлінність і відповідальність і готові до підписання, від тих, хто не зібрався з силами і ресурсами зробити все вчасно, – говорить директор обласного Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Щоправда, таких в області небагато. З 35 Центрів ПМСД лише 7 досі не в режимі переходу у статус комунальних некомерційних підприємств. 27 уже під’єднані до системи eHealts, інформують у ДОЗ. Причому справа іноді не у бажанні лікувального закладу під’єднуватися чи не під’єднуватися, а банально у відсутності нормального інтернет-покриття.

На перехідний період лікувальним закладам обіцяють залишити обидві системи фінансування – медична субвенція та прямі виплати за договорами в НСЗУ з державного бюджету. Тож до їх початку заклади первинної ланки (у т.ч. автономізовані) фінансуватимуться за рахунок медичної субвенції, як і раніше. Нагадаємо, почати виплати за договорами з НСЗУ планують з липня 2018 року. Заклади вторинної та третинної ланки за рахунок медсубвенції фінансуватимуть протягом всього 2018 року.

Власне, для укладання договору з НСЗУ медичному закладу потрібно відповідати кільом умовам:

Вимоги НСЗУ до Центрів ПМСД

Вимоги НСЗУ до Центрів ПМСД

Необхідне обладнання перелічене у примірному Табелі матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу. Отже, у лікувальному закладі первинної ланки, щоб там дійсно могли допомогти пацієнту і щоб з ним захотіла мати справу НСЗУ, мають бути:

ваги для дітей, ваги для дорослих, ростомір, медична вимірювальна стрічка (рулетка), стетофонендоскоп, термометр (для вимірювання температури тіла), в тому числі цифровий або інфрачервоний , тонометр з малими, середніми і великими манжетами, пульсоксиметр портативний, отоофтальмоскоп, медичний ліхтарик, електрокардіограф, пікфлуометр, молоточок неврологічний, таблиці для перевірки гостроти зору, апарат визначення рівня глюкози крові у комплекті (глюкометр, смужки, одноразові ланцети, одноразові рукавички), центрифуга, набір лікарських засобів та медичних виробів для надання медичної допомоги при невідкладних станах, одноразові малі хірургічні набори та одноразові інструменти для огляду, розхідні матеріали одноразового використання: шпателі, оглядові рукавички, рушники паперові, серветки (в тому числі вологі), одноразові простирадла для кушетки, шприці, катетери, вакуумні пробірки (вакутайнери), стерильний перев’язувальний матеріал тощо; контейнери: для інструментарію, витратних матеріалів тощо, швидкі тести на: вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити тощо Відповідно до розрахованих потреб, сумка лікаря/медсестри, сумка-холодильник з набором акумуляторів холоду, холодильник для зберігання лікарських засобів, кушетка, в тому числі кушетка-трансформер (гінекологічне крісло), шафа для зберігання лікарських засобів та медичних виробів, сповивальний столик (для зали очікування).

Само собою, офісні меблі, канцелярське приладдя та комп’ютерне обладнання і витратні матеріали до нього: комп’ютер з операційною системою та доступом до мережі Інтернет, багатофункціональний пристрій (або принтер + сканер), спеціальне (прикладне) програмне забезпечення для ПМД. Усе це має відповідати кількості робочих місць. Також у наявності може бути обладнання для телемедицини. Детальніше можна дізнатися за посиланням.

– Лікувальні заклади на Полтавщині не матимуть проблем із обладнанням з основного списку. У нас в наявності навіть більше, ніж там перелічено, – твердить Лисак.

За його словами, Закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» передбачає, що 5% ВВП на рік спрямовуватиметься на медицину. Окремі витрати нестимуть і місцеві бюджети. Гроші на розвиток та підтримку матеріальної бази медзакладів (оновлення, ремонти), на місцеві доплати фахівцям та додаткові, не передбачені затвердженим передіком медичні послуги населенню (яякщо громада хоче, щоб такі надавалися) надходитимуть саме з них.

Лікуванню серцево-судинних захворювань приділятимуть більше уваги. І мова не лише про будівництво обласних кардіоцентрів на кшталт того, що зводять у Полтаві.

– У нас уже досить потужно працює відділення інтервенційної радіології. Людям з гострими інфарктами оперативно роблять стентування і цим рятують життя. Проте ми спрямуємо зусилля, щоб інтервенційна радіологія у нас була і в лікарнях інтенсивного лікування у госпітальних округах. Це наблизить допомогу до пацієнта і зменшить рівень летальності, – говорить очільник ДОЗ.

Програму «Доступні ліки» (від серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми та цукрового діабету 2 типу) розширили ще на початку лютого. До оновленого реєстру увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 – українських. Раніше у програмі брали участь 198 препаратів. Список безоплатних розширився ще на 13 найменувань. Тобто, наразі вартість 47 препаратів на 100% відшкодовується державою.

Також у МОЗ наполягають: ліцензії на медичну практику мають отримувати не лише медзаклади, а й окремі лікарі. Так вони менше залежатимуть від конкретного місця роботи і зможуть, за ажанням, відкрити приватну практику.

– Я розумію, що це найнезвичніше для наших медиків – ми входимо в епоху жорсткої конкуренції за пацієнта. Бо декларацію підпишуть з тим. кому довіряють. Лікуватися захочуть лише в такого. Зараз до мене постійно приходять головні лікарі приватних медзакладів, які уточнюють умови фінансування від НСЗУ та правила підписання декларацій. Адже приватні клініки також мають право долучитися до системи. І з ними конкурувати якісно доведеться теж, – підсумував Лисак.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Ви шукаєте законний кредит? Втомилися шукати позики та
Іпотека? Ви були відхилені вашими банками?
теж один раз викрадено? Тоді ваша фінансова травма закінчиться ми
Пропозиція КРЕДИТІВ від $ 1,500.00 мін. до 300 000 000 доларів США Макс. 2%
процентна ставка. Ми сертифіковані та надійні. ми можемо вам допомогти
з фінансовими зв’язками звертайтеся до нас по електронній пошті

(desmondloaninverstment@hotmail.com) з цією інформацією.
Ім’я заявника
Вік:
Секс:
Місто:
Держава:
Країна:
Адреса:
Професія:
Місячний дохід
Мобільний
Тривалість кредиту:
Потрібна сума кредиту
Будь ласка, зверніть увагу: всі відповіді повинні бути переслані компанії
Електронна пошта: desmondloaninverstment@hotmail.com З повагою, пан Десмонд Лі.

2018-03-31
Mr Desmond Lee
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: