НБУ вводить в обіг дві пам’ятні монети

НБУ з 17 січня вводить в обіг дві пам’ятні монети: 100 років Акту Злуки — соборності українських земель номіналом 5 гривень та Богдан Ханенко номіналом 2 гривні.

НБУ

НБУ

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Монета 100 років Акту Злуки – соборності українських земель присвячена урочистому проголошенню акту про об’єднання Української Народної й Західноукраїнської Народної Республік в єдину незалежну державу. 22 січня 1919 року в урочистій обстановці на Софійському майдані в Києві відбулася подія, що стала підсумком відповідного підготовчого процесу, – було проголошено Акт Злуки, акт об’єднання українських земель, у якому зазначалося, що віднині український народ, звільнений могутнім поривом власних сил, має змогу об’єднати зусилля всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Українську державу на добро і щастя українського народу«, йдеться в повідомленні.

100 років Акту Злуки — соборності українських земель вводиться номіналом у 5 гривень та тиражем у 40 тисяч штук.

Монета Богдан Ханенко присвячена представнику відомого козацько-старшинського роду, колекціонеру, меценату, підприємцю, громадському діячу, який мав авторитет у фінансових і промислових колах та був помітною постаттю в діловому і громадському житті Києва. Вона вводиться в обіг тиражем у 35 тисяч штук.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Вже бачила знімки, дуже гарні монети, поповнять колекції нумізматів.

2019-01-14
Орися
Відповіcти
0

Такі розміром як 2 грн, чи шось стояще?

2019-01-14
Тігер
Відповіcти
0

А як же вони виглядають,де фоточки?

2019-01-14
Ольга
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: