НБУ ввів у обіг монету “50 років Світовому конгресу українців”

НБУ 26-го грудня 2017 року ввів у обіг монету «50 років Світовому конгресу українців», присвячену діяльності міжнародної координаційної надбудови українських громад у діаспорі, яка 50 років представляє інтереси мільйонів українців у світі.

НБУ ввів у обіг монету "50 років Світовому конгресу українців"

НБУ ввів у обіг монету «50 років Світовому конгресу українців»

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Метою діяльності СКУ є поширення на планеті принципів демократії, захист прав людини, підтримка незалежності, територіальної цілісності, національної ідентичності та економічного розвитку України – духовної Батьківщини українців, які проживають за її межами. З 2003 року СКУ визнаний економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом«, – йдеться у повідомленні.

На аверсі монети розміщено: на тлі стилізованого зображення моделі Землі – стилізоване під вишивку декоративне дерево; ліворуч – малий Державний Герб України та напис півколом УКРАЇНА, праворуч номінал 5/ ГРИВЕНЬ (півколом); рік карбування монети 2017 (унизу); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України – у центрі декоративного дерева.

НБУ ввів у обіг монету "50 років Світовому конгресу українців"

НБУ ввів у обіг монету «50 років Світовому конгресу українців»

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізоване зображення снопа з перевеслом, що символізує об’єднуючу та гуртуючу діяльність СКУ в усьому світі; по обидва боки від якого роки 1967 та 2017; написи по колу СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ (угорі), UKRAINIAN WORLD CONGRESS.

Нагадаємо, у листопаді НБУ презентував пам’ятну монету «500-річчя Реформації».

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: