НБУ презентував пам’ятну монету “500-річчя Реформації” (відео)

НБУ презентував пам’ятну монету “500-річчя Реформаціїˮ. Про особливості нової монети розповів директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

Пам’ятна монета “500-річчя Реформації". Фото: НБУ

Пам’ятна монета “500-річчя Реформації». Фото: НБУ

Про це йдеться на сайті Нацбанку.

– Карбування державою пам’ятних монет монети є своєрідним показником не лише політичного суверенітету, але і національним брендом країни, завдяки якому відбувається культурна ідентифікація емітента, її взаємодія з іншими культурами. Національний банк України завжди з великою увагою відноситься до прагнень українців до відродження духовності і толерантно ставиться до відзначення духовних та культурних скарбів і пам’яток, видатних діячів і подій різних конфесій. Тому Національний банк України не обминув подію такого рівня і здійснив випуск в обіг пам’ятної монети “500-річчя Реформації».

Віктор Зайвенко

Монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 40 000 штук. Гурт монети – рифлений.

На аверсі пам’ятної монети “500-річчя Реформаціїˮ на дзеркальному тлі розміщено хрест, ліворуч – стилізований аркуш розгорнутої Біблії, переклад якої німецькою мовою зробив Мартін Лютер, в композиції аверсу присутня закладка з українським орнаментом, що знаменує собою приналежність України до загальноєвропейського процесу творення нової церкви. Праворуч від хреста розміщено п’ять тез Мартіна Лютера: тільки писання; тільки віра; тільки благодать; тільки Христос; тільки Богові слава.

На реверсі монети на червоно-чорному тлі (використано тамподрук – вид кольорового друку, що додає особливої унікальності цим монетам), що символізує драматизм того часу, розміщено розп’яття, а праворуч – портрет Мартіна Лютера, який тримає в руці аркуш зі своїми тезами.

Нагадаємо, 10 жовтня НБУ ввів в обіг монету «80 років Полтавській області«.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: