НАЗК роз’яснили чи треба нотаріусам подавати е-декларації

У зв’язку з великою кількістю звернень державних і приватних нотаріусів, НАЗК надало офіційне роз’яснення щодо необхідності подачі ними е-декларації.

НАЗК роз'яснили чи треба нотаріусам подавати е-декларації

НАЗК роз’яснили чи треба нотаріусам подавати е-декларації

У роз’ясненні йдеться, що відповідно до положень Закону України «Про запобігання корупції», особи, які не є державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, але надають публічні послуги, зокрема нотаріуси, не є суб’єктами декларування. Отже, державні та приватні нотаріуси не належать до суб’єктів декларування та декларації не подають.

З іншого боку, на нотаріусів поширюються вимоги та обмеження щодо виконання службових повноважень чи свого становища, обмеження щодо одержання подарунків, положення щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Але є і винятки: відповідно до Закону України «Про нотаріат», державна норатіальна контора є юридичною особою, і очолює її завідуючий, який призначається із числа осіб, які мають свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Таким чином, завідуючий нотаріальної контори повинен подавати електронну декларацію не як нотаріус, а як посадова особа юридичної особи публічного права, адже виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов’язки.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: