Наука та технології. Тижневий дайджест #1

Поки полтавці ходять вулицею Соборності, світ також не лишається нерухомим. П’ятірку цікавих наукових і технологічних відкриттів 13-19 березня – читайте в рубриці Наука та технології. Тижневий дайджест.

Наука та технології. Тижневий дайджест

Наука та технології. Тижневий дайджест. Інфографіка: Рузанна Давітян

Канадські вчені розробили гнучкий тачскрин


Винахід
учених Університету Британської Колумбії (Ванкувер) представили прототип гнучкого сенсорного екрана, який чітко сприймає команди в зігнутому чи розтягненому стані. На думку науковців, такий тачскрин згодиться для нової гнучкої електроніки або навіть для механізму «чутливої шкіри» для роботів нового покоління.

5-сантиметровий прототип гнучкого тачскрину

5-сантиметровий прототип гнучкого тачскрину. Фото: advances.sciencemag.org

До Дня Святого Патрика NASA опублікувала космічне відео

Космічне агентство NASA на своєму Twitter оприлюднило відео зелених спалахів полярного сяйва навколо Землі. Завдяки кольору його призначили до знаного в світі ірландського свята. Зафільмували явище на Міжнародній космічній станції.

Домашній wi-fi пропонують замінити інфрачервоною мережею

Таку ідею висловила в докторській дисертації Джоан О (Технічний університет Ейндговена, Нідерланди). Якщо реалізувати описаний ученою механізм із І/Ч антен і випромінювачів, то в межах звичайної квартири можна влаштувати мережу, нечутливу до зовнішніх пошкоджень і в рази швидшу за wi-fi.

Фото: hsto.org

Фото: hsto.org

Європейські вчені довели кровожерливість павуків

Клаус Бірґхофер і Мартін Ниффелер підрахували кількість біомаси, яку поїдають павуки світу за рік. Вага жертв восьмиоких членистоногих сягла 400-800 млн тонн. Для порівняння – людство за рік споживає близько 400 млн тонн риби та м’яса разом (дані ООН). Учені дослідили, що найбільша кількість упольованих жертв павуків припадає на тропічні ліси. Науковці роблять висновок, що павуки – одні з найгрізніших хижаків планети.

Супергеройський родич павуків

Супергеройський родич павуків

Компанія OceanGate зробить 3-D скан «Титаніка»

В експедицію компанія з Сіетла направиться в 2018 році. Після дати катастрофи – 14 квітня 1912 року – максимальна кількість водолазів, які занурювалися до лайнера на глибину 3750 метрів – складає 200 осіб. Учені мають намір просканувати всі уламки судна, аби відновити всі деталі тієї трагічної ночі. OceanGate запрошує за 105 тисяч доларів приєднатися до експедиції 54-х туристів.

Цікавтеся світом, аби він Вас ловив, але не спіймав!

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: