Нацбанк випустить банкноту часів УНР

3

З 17 грудня Національний банк випустить сувенірну банкноту, яка відтворює дизайн української купюри номінальною вартістю 100 гривень, введеної в обіг 17 жовтня 1918 року.

Нацбанк випустить банкноту часів УНР

Нацбанк випустить банкноту часів УНР

Про це повідомляє прес-служба НБУ, пише ЕП.

Сувенірна банкнота створена з нагоди 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та введення в обіг перших українських паперових грошей.

НБУ нагадує, що навесні 1918 року український уряд ухвалив рішення змінити назву вітчизняних грошей з «рублів» на «гривні», бажаючи підкреслити спадкоємність традицій держави з часів Київської Русі.

Таким чином, за доби Центральної Ради в Україні почала діяти національна грошова система, хоча її формування відбувалося в складних умовах.

Сувенірна банкнота «Сто гривень» виготовлена ​​на папері з водяним знаком (зображення тризуба). Її розміри: 80×170 мм. Тираж сувенірної банкноти – 100 тис. штук (в тому числі 50 тис. штук в сувенірній упаковці).

Нацбанк випустить банкноту часів УНР

Нацбанк випустить банкноту часів УНР

Стилізовані зображення українських прапорів під дією УФ-променів набувають жовто-блакитного світіння.

Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Придбати сувенірну банкноту «Сто гривень», яка не є платіжним засобом, можна в пунктах продажу: відділу касових операцій та реалізації нумізматичної продукції, відділів грошового обігу Департаменту грошового обігу Національного банку в регіонах, банків-дистриб’юторів.

Раніше повідомлялось, що НБУ вводить в обіг монети до сторіччя Української академії наук.

15 января 2019
14 января 2019