Наскільки публічна полтавська міська влада?

20 грудня Аналітичний центр «Бюро економічних і соціальних досліджень» та ГО ОПОРА презентували результати всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Рейтинг публічності Полтавської міської ради визначає доступність інформації про діяльність влади. Полтава серед 22-х обласних центрів посідає лише 16-ту сходинку.

Зліва направо: Володимир Голуб, Костянтин Донченко

Зліва направо: Володимир Голуб, Костянтин Донченко

Експерт Аналітичного центру Костянтин Донченко пояснив тенденцію: публічність збільшується. Якщо Полтава минулоріч загалом продемонструвала результат у 47%, то нині дослідники констатували показник 51%. Значно зріс показник публічності депутатів: з 34% до 47%.

Індекс публічності може впливати на рейтинг влади. Проте немає прямої пропорційності між рівнем публічності та ефективністю.

Костянтин Донченко

Владні органи оцінювали за 200 критеріями, які щороку оновлюються. Індекс включає в себе публічність:

  • міського голови (Полтава – 55%; найвищий показник Україною – 86% в Івано-Франківську);
  • виконавчих органів (Полтава – 52%; найвищий показник Україною – 84% у Луцьку);
  • депутатів ради (Полтава – 47%; найвищий показник Україною – 71% у Луцьку).

Збільшенню рівня публічності сприяли введення відеотрансляцій сесій, публікування поіменного голосування депутатів, відкрите е-декларування, запровадження «Бюджету участі». Серед проблемних сторін – звітування та доступність інформації про діяльність депутатів і постійних комісій.

Проблемними залишаються комунікації міського голови. Не використовуються сучасні технології (зокрема – соціальні мережі – особиста сторінка міського голови). Потребує удосконалення робота з мас-медіа, і залучення громадськості залишається низьким.

Костянтин Донченко

Проблемним є і офіційний веб-сайт ради. Для розуміння рівня доступності інформації, як пояснив Костянтин Донченко, є «правило трьох кліків» – за три переходи на порталі користувач має знайти необхідні дані. Наразі сайтові не вистачає доступності й систематизації.

Акценти про важливість контакту в межах трикутника «влада – ЗМІ – громада» ставив голова Громадської ради при ОДА Володимир Голуб. Окрім журналістів, прес-конференцію відвідав Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: