Насильство у Полтаві: проблеми протидії

Особи, які постраждали від насильства в родині, часто не наважуються писати заяву на кривдника, бо побоюються, що це лише погіршить їхнє становище. Про ці та інші актуальні проблеми насильства у родині говорили поліцейські, вчителі, представники соціальних служб на спільній зустрічі.

Насильство

Насильство

Про актуальні проблеми насильства у родині говорили сьогодні у Полтаві під час круглого столу «у рамках акції «16 днів проти гендерного насильства». Участь у зустрічі взяли поліцейські, вчителі, працівники соціальних служб.

– Взаємодія між різними службами, які намагаються протидіяти насильству, у Полтаві нині на досить високому рівні. Всі чують один одного, контактують, намагаються допомогти. Найсвіжіший випадок: на Рибцях, коли дитина прийшла в школу зі слідами побоїв і вчителька звернула на це увагу, то всі відповідні служби зібралися буквально за півдня і виїхали додому до хлопчика, що прояснити ситуацію, – каже Олена Ромас, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського МВК.

Насильство

Насильство

На різних рівнях громадян інформують про методи протидії насильству у родинах та куди можна звернутися по допомогу. І все-таки ситуація залишається непростою. За словами представників патрульної поліції, у 2017 році вони мали 209 викликів щодо насильства в родині і 2979 викликів на сімейні сварки.

– Це – теж не дрібничка, адже, якщо навіть немає побиття, то за гучними сварками у родині часто спостерігають діти, а тому це однозначно є проявами психологічного насильства, – каже Марина Зінюха з патрульної поліції Полтави.

Але навіть при такій кількості поліцейськими складено лише 138 протоколів. Бо часто постраждала від насильства особа відмовляється писати заяву на свого кривдника, адже боїться, що це іще більше погіршить її становище. Часто потерпілій нікуди йти, ні в кого попросити про допомогу або прихисток, вона не має власних коштів, а тому не наважується на рішучі дії для покарання насильника.

– Однак, без заяви ми не можемо порушити справу. Патрульна поліція обмежена законодавчими нормами і діє за конкретним алгоритмом: прибули на місце – повідомили командира роти про те, що відбувається – за потреби, надати домедичну допомогу – опитати постраждалих, кривдника, свідків, сусідів – перемістити постраждалу особу у безпечне місце (якщо вона просить про це і вказує таке місце) – скласти протокол. Затримати порушника ми можемо, якщо його дії становлять суспільну небезпеку. Якщо в родині є діти, ми також одразу повідомляємо про те, що сталося органи ювенальної превенції, – говорить поліцейська.

– Також потрібно повідомляти про ситуацію дільничного інспектора, – наполягає начальник відділу дільничних офіцерів поліції Жанна Ахіджанян. – Тоді йому буде легше орієнтуватися, які проблемні родини є у нього на дільниці, які ситуації можуть виникати.

Утім, полтавкам дещо пощастило у порівнянні з мешканками інших регіонів. БО «Світло надії» за підтримки міської та обласної влади відкрила тут Центр для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах. Вони можуть перебувати там разом з дітьми.

– Побути у Центрі хоча б три дні – це вже багато дає. Зібратися з думками, відпочити, вирішити, що робити далі зі своїм життям. У жінок, які постійно перебувають у стані психологічного або фізичного насильства, часто навіть на це немає сил, – кажуть співробітники «Світла надії».

Педагоги звернули увагу на свою проблему: насильство, вчинене у родинах над дітьми – побої, приниження, ігнорування – завжди призводить до того, що постраждала від нього дитина починає виливати агресію на своїх слабіших однолітків або малюків. Батьки ж часто не хочуть помічати зв’язку між цими подіями і на контакт з вчителями не йдуть. Поліцейські запропонували і в таких випадках звертатися до них: мовляв, допоможуть вплинути на батьків.

Також учасники зустрічі вирішили, що в наступному році Полтаві знову необхідні брошури з алгоритмом дій на випадок насильства в родині та контактами організацій, які можуть дієво допомогти постраждалим.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

так вже все добре хіба на папері. на ділі від жінки відмахуюсться усі: і поліція, і служба опіки, і вчителі. ще й дорікають на те, що своїми зверненнями заважає заповнювати гарну статистику. мій колишній чоловік знущається з дитини, а всім байдуже. навіть через суд не можу добитися дозволу показати малого психіатру. 17 жовтня нове засідання. знову буде так, що насильство можна звичайно зупинити, ала наразі ми його просто не визнаємо.

2018-09-25
лена
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: