#НашПростір. Дитячі майданчики як зона небезпеки

Дитячі майданчики ми підсвідомо сприймаємо як місце гри, відпочинку і безпеки. Особливо, якщо вони нові або, принаймні, відремонтовані. Хоча часто це значить просто пофарбовані. Однак насправді, якщо ігнорувати елементарні правила догляду та утримання, яскраві конструкції – гойдалки, гірки, балансири – можуть стати зоною ризику та небезпеки для дітей.

Дитячі майданчики Полтави

Дитячі майданчики Полтави

Наприкінці теплого сезону ми прогулялися дитячими майданчиками разом з Анною Ганжею – активісткою громадської ініціативи «Батькі за місто для дітей». Для огляду обрали не дворові, де дітей інколи буває зовсім обмаль, а публічні зони відпочинку малечі. У Полтаві таких небагато – і всі користуютьсяя попитом. У Сонячному парку, на майданчиках «Живчик» та «Весела корівка» шукали беззаперечні «плюси» та не менш вагомі «мінуси». Наскільки безпечними є місця дитячого відпочинку у Полтаві – в нашому огляді:

Насправді, принаймні частину з виявлених недоліків виправити досить просто. Наприклад, організувати покриття належної товщини (той же пісок) чи винести рекламні конструкції за межі дитмайданчиків. Але такі прості рішення чомусь досі не почали втілювати міські комунальники.

Надія на те, що ситуація зміниться, у батьків полтавської малечі з’явилася на початку літа.

Рішенням сесії міської ради, яка відбулася 16 червня, було виділено 1,7 млн. грн. на ремонт дитячих майданчиків міста. Гроші не такі вже й великі, враховуючи обсяг робіт. Логічно було б намагатися витратити їх максимально раціонально. Тобто, точно не на фарбування поржавілих конструкцій – з косметичним оновленням місць відпочинку малечі полтавці досить успішно справляються власними силами. Ось про таку ініціативу у дворі багатоквартирного будинку на власному прикладі розповідає полтавський журналіст Олександр Крумін.

Пост Олександра Круміна

Пост Олександра Круміна

Зате замінити на кількох майданчиках металеві конструкції, які вже буквально «розсипаються» від часу, або зробити бодай кілька майданчиків такими, що відповідають державним будівельним нормам і вимогам безпеки, варто було б спробувати. Але…

«Все складно»

Якби у полтавських дитмайданчиків була своя сторінка у соцмережах, там точно значився б статус «все складно». Результати опитування від активісток ГІ «Батьки за місто для дітей» це доводять.

инфо дит майд

По-перше, з 500+ майданчиків половина – не перебувають на балансі ЖЕО-2. Вірогідно, що частиною з них опікуються ОСББ, але чіткої інформації про це немає. «Нічийні» майданчики здебільшого з’являлися у рамках передвиборчого піару деяких кандидатів у мери. Зараз взяти на себе відповідальність за стан більшості з них ніхто не бажає.

– Взяття на баланс майна, зокрема елементів дитячого майданчика, може бути двома шляхами. Перший – передача від попереднього балансоутримувача. Балансоутримувач звертається листом, додавши до нього технічну та бухгалтерську документацію на об’єкт. Другий – взяття на облік, як безхазяйного майна. Відповідно до ч.2 ст.335 Цивільного кодексу України безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Обов’язковою складовою процедури набуття права власності на безхазяйну нерухому річ є офіційне оприлюднення інформації про взяття нерухомої речі на облік органом державної реєстрації прав. Про взяття на облік виявленої безхазяйної нерухомої речі робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона, за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, визнається безхазяйною та набуває комунальної власності, – пояснив заступник начальника міського управління ЖКГ Андрій Бардінов.

Андрій Бардінов. Фото - "Кolo. News"

Андрій Бардінов. Фото – «Кolo. News»

По-друге, ні активістам з ініціативної групи «Батьки за місто для дітей», ні журналістам не вдалося з’ясувати, на які ж конкретно майданчики витратять виділені сесією 1,7 млн. грн. та які роботи планують виконати на ці кошти. Пошук відповіді на це елементарне питання «тягне» на цілу детективну історію.

Спочатку на руках у журналістів з’явився перелік з 50 майданчиків, які начебто планують лагодити у першу чергу. Щоправда, з уточненням: «Список можуть переглянути». Ініціативні батьки одразу взялися фотографувати, у якому стані перебувають вказані у ньому майданчики. Конструкції на деяких з них виглядали так, ніби можуть розсипатися від найменшого дотику.

Майданчик по вул. Пушкіна

Майданчик по вул. Пушкіна

Дитячий майданчик во вул. Р.Кириченко

Дитячий майданчик во вул. Р.Кириченко

– Ми хотіли з’ясувати, де ремонтуватимуть у першу чергу, тому що очевидно: 1,7 млн. грн. на півсотні майданчиків не вистачить. І які конкретно роботи планують проводити на майданчиках. Не хотілося б, щоб конструкції, які виглядають аварійними, просто пофарбували – і на тому все , – говорить Олена Стрельник, активістка ГІ «Батьки за місто для дітей». Разом з Анною Ганжею вона увійшла до складу тимчасової депутатської комісії, що опікується станом дитячих майданчиків. Однак, отриманню інформації це жодним чином не сприяло. У відповідях на журналістські запити – жодної конкретики.

Соціолог Олена Стрельник

Соціолог Олена Стрельник

За місяць перелік майданчиків, які ремонтуватимуть якнайшвидше, раптом змінився. Оновлену версію активістам і журналістам продемонстрував Андрій Бардінов, заступник керівника міського управління ЖКГ. Майже всі майданчики у ньому були запропоновані до ремонту представниками полтавського БПП. Депутатів від інших фракції така вибірковість здивувала.

– Особисто я подавав на ремонт щонайменше 5 дитячих майданчиків. Інші депутати це теж робили, точно знаю. Але у списку їх чомусь не бачу, – прокоментував тоді депутат міськради Денис Поліщук (СДП).

Перелік нібито запланованих до ремонту майданчиків

Перелік нібито запланованих до ремонту майданчиків

І знову – жодної конкретики, які з півсотні зазначених ремонтуватимуть найперше і що конкретно робитимуть. У відповіді на журналістський запит усі 285 майданчиків, які перебувають на балансі ЖЕО, начебто потребують ремонту.

Загадка на 1,7 млн. грн

Майданчик по вул. Сковороди,2а Андрій Бардінов назвав першим, де ремонтні роботи уже проведені. Разом з Анною Ганжею вирішили подивитися, що саме зроблено. «Старий» варіант ми не застали, а з найбільших позитивів нинішнього – нові гойдалки та пісочниця:

За словами Бардінова, ремонтами займається ТОВ «Агро Спец Буд». В управлінні ЖКГ нам вдалося отримати телефон власника товариства Олега Ляшенка. Щоправда, він від коментарів відмовився. Порадив звернутися безпосередньо до директора, Миколи Правосуда, мовляв, такі питання він залишає на його розсуд. Однак за вказаною на сайті youcontrol.com.ua адресою фірма, виявляється, не знаходиться вже близько року. А дзвінки на зазначений там само номер залишаються без відповіді. Тож чи мають особи, яким довірили ремонт дитячих майданчиків, відповідний досвід і кваліфікацію, з’ясувати поки що не вдалося.

Інформація на сайті Youcontrol

Інформація на сайті Youcontrol

Хоча у тому, що фірма має відношення принаймні до зберігання деяких дитячих майданчиків, сумнівів немає:

Демонтований дитмайданчик

Демонтований дитмайданчик

Щоправда, в коментарі кореспондентам «Громадського» пан Бардінов раптом заявив, що жодних списків нікому не показував. Щонайменше п’ятеро активістів та журналістів (автор цього матеріалу – також), які бачили перелік на власні очі та сфотографували його, наразі почуваються так, наче в них виникла колективна галюцінація.

У системі здійснення електронних закупівель ПРОЗОРРО – жодних згадок про будь-які закупівлі (послуг чи товарів) за рахунок міського бюджету у ТОВ «Агро Спец Буд».

В іншої фірми п.Ляшенка – «Агробуд і К» – досвід у цьому питанні дещо більший:

Участь у тендерах

Участь у тендерах

Однак, елементів дитячих майданчиків або здійснення ремонтних робіт на них у цьому переліку все ж немає.

Інформація від Youcontrol

Інформація від Youcontrol

Начальник міського управління житлово-комунального господарства Сергій Синельник від коментарів відмовляється. Заступник мера Андрій Лямін вже не перший місяць обіцяє, що інформацію журналістам і громадськості нададуть пізніше. Хоча навряд чи проблема дитячої безпеки може чекати так довго.

Питання про максимально раціональне використання 1,7 млн. грн. з міського бюджету зі звичайного господарського «на рівному місці» перетворилося на риторичне. А тепла пора минає, а полтавські діти ростуть…

Читайте також: Список дитячих майданчиків, які ремонтуватимуть у першу чергу, кардинально оновили ;

Пізанська гірка, гойдалка без гойдалки та інші артефакти дитячих майданчиків Полтави

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Я гарантую – кожен дит.майданчик НЕБЕЗПЕЧНИЙ !!!

2017-09-24
Вася
Відповіcти
0

Но, качели со времен союза сейчас выглядят лучше чем те, которые 7лет назад поставили

2017-09-13
Галя
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: