Нардепи пропонують збільшити матеріальну допомогу при народженні дитини

Костянтин Калюжний
12:01 | 29 січня 2017
1

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», основна мета якого – надання додаткових соціальних гарантій сім’ям, особливо тим, які мають трьох і більше дітей.

Нардепи пропонують збільшити матеріальну допомогу при народженні дитини

Нардепи пропонують збільшити матеріальну допомогу при народженні дитини

Як йдеться у пояснювальній записці, за даними ООН по народжуваності Україна посідає 172 місце. При цьому, за наданою авторами статистикою, близько 76,4 % від загальної кількості українських сімей з трьома і більше дітьми живуть за межею бідності. Також, як свідчать статистичні показники, рівень народжуваності залежить від показників розміру державної підтримки сім’ям.

Тому законопроектом пропонується збільшити розмір виплат, змінити порядок призначення допомоги при народженні дитини, збільшити одноразову виплату, з чітким урахуванням прожиткового мінімуму на момент народження дитини, а також забезпечити щомісячну виплату на протязі трьох років у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму для дітей 6 років.

Допомогу при народженні дитини пропонується надавати у такому розмірі:

  • на першу дитину – 52 розміри прожиткового мінімуму,
  • на другу дитину – 70 розмірів прожиткового мінімуму,
  • на третю та кожну наступну дитину – 120 розмірів прожиткового мінімуму,

Пропонується першу виплату допомоги здійснювати одноразово:

  • при народженні першої дитини – у розмірі 15 прожиткових мінімумів,
  • при народженні другої дитини – у розмірі 25 прожиткових мінімумів,
  • при народженні третьої та наступної дитини – у розмірі 40 прожиткових мінімумів.

Решту суми допомоги пропонується виплачувати протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При цьому, щомісячний розмір виплати допомоги не може бути меншим від розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на момент здійснення виплат.

Таким чином, на думку авторів законопроекту, підвищення рівня державної допомоги на дитину сприятиме вирішенню демографічної проблеми в Україні.

Довідка: Державна підтримка багатодітних сімей почалася з 2005 року, але починаючи з 2014 року розміри державної підтримки зменшили, а також скасували стимулюючу норму про збільшення допомоги сім’ям при народженні другої дитини та більше.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Знову за рибу гроші.Добра новина для наркоманів та алкашні…

14:41 | 29 Січня 2017
polpred
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: