Нардеп від «БПП» повідомляє про імовірність складнощів зі вступом до аспірантури

У ході засідання Погоджувальної Ради заступник Голови Комітету з питань науки і освіти, народний депутат з фракції «БПП» Олександр Співаковський повідомив про те, що вступ до аспірантури може бути заблокований у разі, якщо Верховна Рада не прийме зміни до закону «Про вищу освіту».

Depressed student having a lot to read looking at the camera

Про це повідомляє прес-служба фракції «БПП». Співаковський зауважив, що цього тижня має розглядатися Проект Закону про внесення змін до розділу ХV Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про вищу освіту» (щодо вступу до аспірантури та діяльності спеціалізованих вчених рад), реєстр.№ 4783.

– У нас є великі проблеми незбалансованості в науці. Ми прийняли два роки тому закон про вищу освіту, який тільки на 40 % імплементований. І ми бачимо ситуацію, що з 1 вересня буде заблокований вступ до докторантури і аспірантури, тому що ми два роки нічого не робили в цьому напрямку. Якщо ми на цій сесії не встигнемо дане питання розглянути, то це означає, що з 1 вересня питання щодо формування нашої наукової еліти буде заблоковано. Тому, давайте повернемося до квотного принципу формування порядку денного і хоча б раз на тиждень розглядати питання всіх комітетів, інакше ми будемо мати законодавчий спам. Одні питання будуть блокуватися, інші вирішуватися. Це не є нормально, – сказав Співаковський.

Screenshot_25

Олександр Співаковський

Співаковський також додав, що питання проблеми профтехосвіти і досі лишається відкритим:

– Зараз буде формуватися замовлення через області і через місцеві бюджети. Це означає, що держава втрачає стратегічне бачення на формування людського капіталу. Прошу розглянути в пакеті законопроекти № 3831-2, 3831-3 (Пропозиції Президента до Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти», №3831-2, і «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти», № 3830-3 – ред.), – відзначив Співаковський.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Всё идёт к тому, что бы нация тупела с каждым днём

2016-06-13
на троне
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: