Найтепліший період за 1400 років – прямо зараз

15 травня відзначають Міжнародний день клімату.

Клімат

Клімат

У Міжнародного дня клімата цьогоріч – багато круглих і напівкруглих дат. 25 років тому вперше заговорили про те, що збільшення концентрації парникових газів в атмосфері призводить до незворотніх змін . 180 країн підписали Рамкову конвенцію ООН про зміни клімату. Вона визначила загальні принципи дії держав, спрямовані на стабілзацію вмісту парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує нашій планеті глобальним впливом. А 20 років тому був прийнятий знаменитий уже Кіотський протокол – міжнародна угода, яка зобов’язує країни скоротити викиди в атмосферу.

Серед метеорологів побутує думка, що ми живемо у найтеплішому – за 1400 років – періоді. Хоча у ці холодні травненві дні важко повірити в таке. Тим не менше, протягом ста років температура на планеті зросла на 0,8 градуси. Позитивів у цьому не так багато, як може здатися. Засухи, аномальні морози у Європі, надпотужні смерчі та буревії – усе це наслідки глобального потепління.

Як швидко кліматичні зміни стануть катастрофічними, ніхто сказати точно не береться. Однак відтермінувати цей момент людство в змозі. Все просто: менше користуватися автівкою, щоб обмежити викиди вуглецю в атмосферу, застосовувати енергозберігаючі технології і найприємніше – берегти дерева. Не зрубати, а посадити, а якщо вже зрубав, то посадити вп’ятеро більше – здавалося б, дотримуватися таких правил не складно. Але дієво.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: