Надміцні нановолокна дозволять створити нове покоління бронежилетів

0

Групі вчених з Массачусетського технологічного інституту вдалося отримати надміцні нановолокна з унікальними властивостями.

Надміцні нановолокна дозволять створити нове покоління бронежилетів

Надміцні нановолокна дозволять створити нове покоління бронежилетів

Про це повідомляє “Хайтек“.

Глава лабораторії Грегорі Рутледж в публікації на сайті MIT вказує, що в області надміцних ниток вкрай рідко відбуваються по-справжньому проривні відкриття. Наприклад, “золотим стандартом” для бронежилетів до сих пір є кевлар, отриманий ще в 1960-х роках. Матеріал з тих пір неодноразово покращували, але еволюційним шляхом. Так відбувається тому, що вченим в своїх дослідах доводиться балансувати між жорсткістю, легкістю і міцністю на розрив. Волокна з пластика, на основі скла або сталі – виберіть будь-які два властивості, третє доведеться закреслити. Крім того, винахід кевлара привернуло в сегмент гроші військових відомств, і потенціал механічних методів впливу вже багато в чому вичерпаний, вважає він.

– Нинішні високоміцні поліетиленові волокна, як Spectra або Dyneema, вже в ряду найжорсткіших і міцних в перерахунку на вагу. Ці нові волокна на один-два порядки менше в діаметрі і (за рахунок цього) при тій же вазі можуть абсорбувати навіть більше енергії, що не розриваючись, – заявив Рутледж в інтерв’ю Digital Trends.

Вже у грудні 2017 роки команда вчених з Університету Нью-Йорка отримала новий матеріал на основі графену, який при ударній дії може придбати алмазну міцність. Ефект затвердіння трапляється тільки в тому випадку, коли аркушів графена рівно два – тому новий матеріал назвали діам.

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018