Начальник полтавської поліції закликає громадян бути пильними

0

До поліції Полтавщини почастішали звернення громадян щодо шахрайських дій, які вчиняють невідомі особи відносно них.

maxresdefault

Актуальними залишаються шахрайства, пов’язані із дзвінками на мобільні телефони вночі. Шахраї переважно представляються «правоохоронцями» і просять перерахувати гроші на рахунки за непритягнення до відповідальності чи вирішення іншої «проблеми» доньки або сина.

Також людей обманюють під приводом продажу товарів через мережу Інтернет.

У Полтаві та Кременчуці залишаються актуальними шахрайські дії осіб, які, під приводом «дайте терміново зателефонувати», беруть у громадян мобільні телефони та зникають.

Із настанням опалювального сезону з’явився й новий вид шахрайства. Невідомі особи навідуються до помешкань громадян, представляються контролерами різних комунальних служб і в подальшому ошукують людей. Зокрема, під час «перевірки» пічного опалення, димоходів, газопостачання, лічильників, водопроводів тощо, шахраї «знаходять серйозні проблеми» і пропонують громадянам «вирішити» їх за певну суму коштів.

Щоб не потрапити на «гачок» шахраїв, будьте пильними та обережними.

У подібних ситуаціях не впадайте в паніку, не поспішайте впускати в оселю невідомих людей, а тим паче виконувати їх фінансові умови.

Ретельно перевіряйте посвідчення представників комунальних служб.Перевірте їх достовірність, зателефонувавши на «гарячі лінії» підприємств чиорганізацій, які вони представляють.

Перед тим, як впустити незнайомців до оселі, запросіть прийти сусідів чи родичів, щоб не бути з ними наодинці.

Консультуйте дітей, як діяти, коли вони вдома самі. Акцентуйте увагу на тому, щоб діти ні в якому разі не відчиняли двері незнайомим особам, окрім необхідності в наданні дітям допомоги.

При найменшій підозрі телефонуйте у поліцію за номером 102.

Пам’ятайте, чим швидше ви повідомите в поліцію, тим більше шансів швидко затримати правопорушника!

З повагою, начальник ГУНП в Полтавській області Олег Бех

21 липня 2018
20 липня 2018