Начальник кіберполіції Полтавщини прокоментував закриття популярного відео-хостингу

Днями сайт Департаменту кіберполіції повідомив про припинення роботи одного з найбільших піратських ресурсів – FS.to. Цим фактом обурена значна кількість користувачів інтернету. Журналісти «Трибуни» дізналися, що з цього приводу думає очільник Кіберполіції Полтавської області Олександр Кравченко, а також які перспективи боротьби за авторське право в Україні.

Фото: psm7.com

Фото: psm7.com

Як зазначає прес-служба Департаменту кіберполіції, за час роботи нелегального «онлайн-кінотеатру» правовласникам було завдано збитків на кілька мільйонів гривень. Розпочато кримінальне провадження за фактом порушення авторського і суміжних прав. До Департаменту звернулись правовласники-учасники Американської асоціації кінокомпаній (Motion Picture Association of America) та ряд українських правовласників, щодо порушення авторських та суміжних прав одним із веб-ресурсів. За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження, у межах якого, оперативники Департаменту кіберполіції:

  • припинили діяльність групи піратських онлайн-кінотеатрів;
  • вилучили обладнання, яке використовувалось для організації діяльності їх технічної інфраструктури;
  • провели санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях, дата-центрах, помешканнях фігурантів кримінального провадження;
  • зібрали додаткові докази протиправної діяльності веб-ресурсів.

Начальник Територіального управління кіберполіції в Полтавській області Олександр Кравченко прокоментував діяльність Департаменту:

Ми боремося за дотримання прав, і авторське право – це таке ж невід’ємне право людини, як і інші. І Європа, і весь світ дуже на це зважають. Вони вже на тому рівні розвитку, що розуміють: авторські права – це дуже важливо. Коли ми захищаємо їх та боремося ефективно, то вже підіймаємося до їхнього рівня.

Праворуч - Олександр Кравченко

Праворуч – Олександр Кравченко. Фото: np.pl.ua

Пан Кравченко розуміє обурення громадян, звиклих до використання піратського контенту, проте переконаний, що в цивілізованому суспільстві слід поважати права кожного, а також слідкувати за контентом, до якого мають доступ навіть діти:

– Є і легальні ресурси для перегляду фільмів. Вони, може, десь виходять із запізненням, може, асортимент не такий широкий, але це вимоги закону, і ці сайти їх дотримуються. Поки фільм у прокаті, то не можна його раніше запустити онлайн. Це не відповідає ніякому здоровому глузду. Ніхто не дасть дозвіл на онлайн перегляд. А піратські ресурси, як правило, цим і займалися. Тому я думаю, що після закриття такого крупного ресурсу дії в цьому напрямку будуть продовжуватися. Все-таки ми колись вийдемо на той рівень, коли в інтернеті в нас буде безпечно і легально.

Фото: bm.img.com.ua

Фото: bm.img.com.ua

Кіберполіція встановила: до створення ресурсу були причетні близько 19-ти осіб. Саме вони адміністрували, підтримували та наповнювали сайт. Проведені експертизи підтвердили збитки правовласникам у розмірі близько 5 мільйонів гривень. Окремо ідентифіковані іноземні (зокрема, «офшорні») та низка українських компаній. Через їх рахунки здійснювалася легалізація коштів, отриманих в результаті незаконної діяльності ресурсів злочинної групи. Розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 3 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України, триває. Разом з тим, з урахуванням специфіки роботи піратських ресурсів такої категорії, поліцією ведеться постійний моніторинг мережі Інтернет для виявлення фактів можливого відновлення роботи піратських сайтів.

Голова кіберполіції України Сергій Демедюк повідомив сайту ЛІГА.net, що наразі спеціалісти готують документи з приводу іншого відомого хостингу – Ex.ua.

Щодо настроїв людей – більшість користувачів незадоволені закриттям ресурсу та можливості зупинки роботи Ex.ua. Лише одиниці вступають у діалог, зазначаючи, що користування забороненим контентом є прямою крадіжкою.

1 22 e

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: