Набув чинності закон, що визначає майже повну українізацію телеефіру

0

Сьогодні в Україні набув чинності закон про мовні квоти на ТБ. Нацрада обіцяє перевіряти канали.

Набув чинності закон, що визначає майже повну українізацію телеефіру

Набув чинності закон, що визначає майже повну українізацію телеефіру

Про це повідомляється на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

13 жовтня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», який визначає обов’язкову частку української мови на телебаченні.

Ним передбачено, що в загальному тижневому обсязі мовлення загальнонаціональних і регіональних телеканалів частка української мови у фільмах і передачах, у кожному проміжку з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00, має становити 75%, місцевих мовників – 60%. Також 75% усіх новин мають транслюватися українською.

Телерадіоорганізації, які здійснюють супутникове мовлення на більше ніж одну область, мають транслювати 75% передач і фільмів українською, а ті, які мовлять на одну область, – 60%.

Водночас у перший рік після набуття чинності Закону діятиме перехідний період, під час якого передачі власного і національного виробництва, незалежно від мови їх виконання, будуть зараховуватися до частки передач, виконаних державною мовою.

— Відтепер Національна рада починає моніторинг мовлення телеканалів. У першу чергу буде проведено моніторинг тих каналів, які, відповідно до попередніх даних, мали найменшу частку україномовних передач.

Мовники повинні показувати фільми та передачі, які не є їх власним продуктом, тільки українською мовою (за винятком фільмів і передач, крім дитячих та анімаційних, які створені до 1 серпня 1991 року). Фільми та передачі, трансляція яких допускається не державною мовою, повинні бути з субтитрами українською мовою. Фільми, створені на території республік колишнього СРСР не російською і не українською мовою і надалі дубльовані російською, повинні бути озвучені або дубльовані українською.
За порушення закону передбачений штраф — 5% від загальної суми ліцензійного збору.
Закон було ухвалено Верховною Радою 23 травня.

25 марта 2019
24 марта 2019