На єдиному казначейському рахунку залишились 57 мільярдів гривень, — Гройсман

На момент інавгурації Володимира Зеленського залишок коштів на єдиному казначейському рахунку держави становив 57 мільярдів гривень, що на 20 мільярдів більше, ніж на початку місяця.

На єдиному казначейському рахунку залишились 57 мільярдів гривень

На єдиному казначейському рахунку залишились 57 мільярдів гривень

Відповідну заяву зробив Володимир Гройсман під час екстреного брифінгу у Кабінеті міністрів.

— На сьогодні країна є у доброму стані. Ми маємо валютні резерви у понад 20 мільярдів доларів, ми маємо на єдиному казначейському рахунку 57 мільярдів гривень, — сказав Гройсман.

Також він перерахував і інші досягнення уряду: мінімальну зарплатню підвищили у 3 рази, утримали стабільний курс долара, провели реформу децентралізації та ряд інших реформ.

Зазначимо, на момент інавгурації Петра Порошенка у серпні 2014-го на єдиному казначейському рахунку знаходилось 1,9 мільярди гривень. Щоправда, очільниця Держказначейства Тетяна Слюз неодноразово розповідала, про те, що у лютому 2014-го (після втечі Януковича) ця сума була ще меншою — держава мала лише 108 тисяч гривень. Також відповідну статистику наводить VoxUkraine.

Тобто за період з лютого 2014 до травня 2019 року сума залишку на єдиному казначейському рахунку зросла фактично на більш ніж 56 мільярдів. За статистикою, ця сума не була фіксованою та постійно коливалась через використання коштів державою.

Єдиний казначейський рахунок — це «консолідований рахунок, відкритий Державному казначейству України в НБУ для обліку коштів та здійснення розрахунків». Згідно з відповідним наказом Держказначейства, «ЄКР консолідує кошти державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного  соціального  страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством».

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Новий президент прийняв естафету і успішно примножить все нажите непосильним трудом.

2019-05-21
Валя
Відповіcти
0

Подивимося як примножеться за правління Зеленського. Аби в плюси.

2019-05-21
Тіара
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: