На тести ВІЛ витратили 399 тисяч гривень

Трибуна
2019-06-26

В Інституті аналітики та адвокації провели моніторинг закупівель тест-систем на ВІЛ за останній квартал 2018 року. Дослідили 12 областей із найвищими показниками поширеності ВІЛ. Саме в цих регіонах впроваджується  Надзвичайний план Президента США для надання допомоги в боротьбі проти ВІЛ/СНІД (PEPFAR).

У жовтні-грудні 2018 року лікарні цих регіонів закупили тестів на 399 тис. грн. Протягом року показники витрат на придбання тестів у цьому кварталі стали найнижчими. У порівнянні із першим кварталом року обсяги витрат зменшились у 30,5 разів. Разом з тим, придбання тест-систем лікарнями через систему Прозорро лише один із можливих способів забезпечення їх матеріалами для тестуванням. Фінансування тест-систем відбувається також за рахунок інших джерел, таких як Державний бюджет та ресурси неурядових організацій. Таким чином скорочення витрат на закупівлі тестів на місцях може бути обумовлене збільшенням обсягів поставок за рахунок інших джерел фінансування, — пояснила Олена Дмитренко, консультант напрямку моніторингу закупівель ІАА.

Найбільші обсяги коштів для придбання тестів витратили у Донецькій області та Київському регіоні, як і у попередні періоди. Загалом на ці два регіони припадає 67,8% від усіх коштів, витрачених через систему ProZorro на забезпечення тестами протягом року.  Для більш точної характеристики обсягів витрат розрахували оціночну вартість тест-систем на одного жителя.

За даними річних показників обсягів витрат на придбання тестів на ВІЛ, найбільше коштів на одного жителя витратили у Київському регіоні, Чернігівській та Черкаській областях.

Відмітили також зменшення кількості закупівель лабораторних тестів. У структурі придбання, як і минулого періоду, майже вдвічі більше коштів витратили на забезпечення швидкими тестами.

В останньому кварталі року зафіксували погіршення показника використання конкурентних процедур закупівель. У трьох областях України тест-системи закуповували лише за результатами укладання прямих договорів. В інших областях цей показник коливається від 50 до 100%. Проте в цьому періоді відсоток конкурентних процедур не є показовим, оскільки у регіонах дуже низькі абсолютні значення кількості оголошених закупівель.

Змінилась також і структура постачальників тестів у регіонах. У порівнянні із минулим періодом знизилась частка укладених договорів із фізичними особами-підприємцями. Так протягом жовтня-грудня 2018 року лише у 35% закупівель постачальниками стали представники малого бізнесу.

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Regional monitoring and analysis for 100% of Life» за фінансової підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках реалізації проекту HealthLink: «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Інститут аналітики і адвокації і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: