На реабілітацію «сонячних дітей» витратять 800 000 грн

1

Під час виступів громадськості на сесії ПМР полтавка Людмила Герасименко підняла питання фінансування програми оздоровлення дітей з синдромом Дауна.

Жінка виступила на захист програми від «некомпетентності в.о. міського голови Олександра Шамоти» та вимагала виділити на оздоровлення дітей в Одесі коштів з міського бюджету. За словами жінки, у Полтаві мешкають 36 дітей до 18 років з даним захворюванням. Жінка вимагала виділити по 12 тисяч грн на путівки для «сонячних дітей» до санаторію «Хаджибей».

Інша жінка — Ольга Григорук запропонувала профінансувати оздоровлення дітей у клініці імені Козявкіна у м. Трускавець. Вона заявила, що на Полтавщині зазвичай лікують не більш ніж 2-3 дитини з синдромом дауна на рік.

Відповідь на поставлені питання надала профільний заступник міського голови Тетяна Юрченко.

—Цього року до міського бюджету закладені кошти на фінансування допомоги хворим дітям. Зокрема, через програму «Турбота». Цьогоріч ця сума становить 800 000 грн., — повідомила Тетяна Юреченко.

Також, вона зазначила, що на відміну від попередніх років, цьогоріч депутати змогли спростити систему фінансування даної проблеми, адже тепер кошти на оздоровлення дітей отримуватимуть безпосередньо батьки, тоді як раніше для цього доводилось користатись послугами ГО.

Олександр Шамота додав, що до Дня інвалідів у міському бюджеті передбачено по 3 тис. Грн для більш ніж 1100 хворих дітей.

Ініціатори питання Людмила Герасименко та Ольга Григорук заявили ,що 3-х тисяч грн не вистачіть на реабілітацію хворих.

В ході сесії депутати затвердили питання №41, 42 та 43: «Про внесення змін до міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Полтава на 2019-2023 роки», «Про затвердження Порядку проведення санаторно-курортного оздоровлення членів сімей загиблих ветеранів війни та осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО, ООС із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ на території Донецької та Луганської областей, загиблих воїнів-інтернаціоналістів, осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузій чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, та учасників-добровольців АТО», «Про внесення змін та доповнень до Програми соціального захисту окремих категорій громадян м. Полтава, які мають право на пільги».

26 марта 2019
25 марта 2019
24 марта 2019