На позачерговій сесії Полтавської міськради 31 серпня планують обрати нового секретаря

Позачергова сесія міської ради має відбутися 31 серпня. Відповідне рішення сьогодні ухвалили 15 депутатів від 4 фракцій: «БПП «Солідарність», об’єднання «Самопоміч», «СДП», «Рідне місто» та позафракційний депутат Сергій Луценко. Вони провели збори, де і підписали необхідні документи.

Збори 15 депутатів від 4 фракцій щодо проведення позачергової сесії міськради

Збори 15 депутатів від 4 фракцій щодо проведення позачергової сесії міськради

Збори представників опозиційних фракцій міськради відбулися у шахово-шашковому клубі. На них завітали 15 депутатів: семеро від БПП, троє — від СДП, по двоє — від «Рідного міста» та «Самопомочі». Приєднався до зібрання й позафракційний депутат Сергій Луценко.

Організувати збори опозиційних депутатів, говорить головуючий на зібранні депутат від «СДП» Олександр Шамота, змушені були після того, як Олександр Мамай проігнорував звернення від 13 серпня. Тоді ці ж депутати просили міського голову скликати сесію на 27 серпня.

— Олександр Мамай відмовився, мотивуючи це тим, що скликати її має не частіше одного разу на квартал, — додає представник партії «Рідне місто» Олексій Чепурко, теж присутній на зібранні. — Натомість анонсував чергову сесію на 21 вересня. Тому депутати, бачучи спроби узурпації влади очільником міста, використали норму закону, яка дозволяє їм самотужки скликати сесію міськради.

Збори 15 депутатів від 4 фракцій щодо проведення позачергової сесії міськради

Збори 15 депутатів від 4 фракцій щодо проведення позачергової сесії міськради

Рішення про проведення пленарного засідання 31 серпня о 10 годині присутні 15 депутатів підтримали одностайно. Так само одноголосно проголосували й «за» те, що ключовим питанням порядку денного стане «Про обрання секретаря міської ради», з одночасним позбавленням повноважень Оксани Деркач, яка нині перебуває на цій посаді.

Передати до міськради проект сьогоднішнього рішення мають депутати Дмитро Батигін, Юрій Синяк та Олександр Шамота. Останній, за рішенням присутніх на сьогоднішніх зборах, також має головувати на пленарному засіданні, якщо туди не з’явиться міський голова.

— Я закликаю керівника апарату Полтавської міськради Романа Мельника підготувати все необхідне проведення сесії 31 серпня: повідомити депутатів, розіслати проекти рішень, підготувати залу, — наполягає Олександр Шамота. — Ігнорування цих вимог посадовцем буде нічим іншим, як карним правопорушенням.

Збори 15 депутатів від 4 фракцій щодо проведення позачергової сесії міськради

Збори 15 депутатів від 4 фракцій щодо проведення позачергової сесії міськради

Певен депутат і в тому, що на сесії 31 серпня збереться необхідний кворум. Адже, за очікуваннями опозиціонерів, на засіданні зареєструються, як мінімум, 24 депутати міської ради. Серед них — і ті обранці, котрі зайшли до міськради після позбавлення повноважень їхніх попередників. Для того, щоб вони могли вільно голосувати, переконаний Олександр Шамота, достатньо виступу голови ТВК перед сесією.

Не прийшли на сьогоднішні збори представники двох фракцій: ВО «Свобода» та «Батьківщина». Очільник першої Юліан Матвійчук переконує: про сьогоднішнє зібрання їх повідомили тільки вчора, зовсім не давши часу на роздуми. А приходити лише «для кворуму» «свободівці» бажання не мають.

— До того ж, питання обрання секретаря міськради не є причиною для скликання позачергової сесії, адже це не форс-мажорна обставина, — певен Юліан Матвійчук. — Також ми розуміємо, що всі невигідні йому рішення Олександр Мамай буде просто ветувати.

Відтак, представники фракції ВО «Свобода», швидше за все, не з’являться на пленарне засідання сесії 31 серпня. Дізнатися ж точку зору Полтавського міського голови нам не вдалося: слухавку Олександр Мамай, на момент підготовки матеріалу, не брав.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Юліан дискредитує націоналістів такою поведінкою. Один, два рази люди повірили у необхідність голосувань в унісон з Мамаєм. Але це вже тенденція, до того ж не здорова. Одумайтеся, хлопці!

2018-08-28
Якось так
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: