На полтавську владу знову подали до суду

Два суди і три позивачі — журналісти, громадські діячі та депутати подали у суд на полтавський виконком через те, що їм обмежують доступ до публічної інформації.

Позов до суду

Позов до суду

Деякі журналісти та активна громадськість Полтави вважають, що міські чиновники обмежують їх доступ до публічної інформації. Замість конкретних відповідей на запити та звернення надають відписки. Особливо, коли мова йде про видатки з міського бюджету: на ремонт доріг, під’їздів і т.ін.. Причини завуальованих відмов при цьому різні: “тема звернення не відповідає специфіці депутатської діяльності” або, наприклад, “інформація є конфіденційною”. Відтак запитувачі вирішили подати до суду на полтавський міськвиконком як розпорядників інформації. Два позови до Київського районного суду й один — до Октябрського — за місцем реєстрації позивачів.

– Небажання міських чиновників співпрацювати з журналістами ускладнює нам роботу. Постійно доводиться шукати якісь обхідні шляхи, щоб отримати цілком публічну інформацію: про витрати з міської казни, про діяльність міської влади. Хоча знати це – право кожного полтавця. Ось один з прикладів відмови: “Доступ до публічної інформації мають фізичні, юридичні особи та громадські організації, а ви — громадська організація зі статусом юридичної особи”. Набридло отримувати формальні відписки. Тому іншого виходу, як подати до суду, ми не бачимо, – сказав керівник “Громадське. Полтава” Богдан Звягольський.

Богдан Звягольський

Богдан Звягольський

– Смішно читати про конфіденційність договорів, укладених на ремонт доріг чи подібне. Стаття 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” прямо каже: “Не може бути обмежений доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування і розпорядження державним, комунальним майном, у т.ч. – до копій відповідних документів”, – пояснює юрист В’ячеслав Кущинський.

В. Кущинський

В. Кущинський

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

А з підсудністю на помилилися?

2017-01-05
Суд
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: