На Полтавських вокзалах побільшало безхатьків

0

Згідно з голосуванням, яке відбулося у лютому 2015 Верховна Рада України ухвалила проект щодо розформування трьох підрозділів міліції, а саме: УБОЗ, ветеринарну та транспортну міліцію.

Homeless_in_iran,_ahvaz

У Полтаві було розформовано лінійний відділ, а також охорону суспільного порядку. Лінійний відділ забезпечував супровід пасажирських потягів. Щодо охорони суспільного порядку у місті, її розформували на двох станціях, а саме: Полтава-Південна та Полтава-Київська.

До розформування, залізничними вокзалами завідував лінійний відділ, наразі – працівники міської міліції.

Останнім часом полтавці все частіше скаржаться на те, що Київський та Південний залізничний вокзали Полтави “заполонили” безпритульні, які живуть у залах очікування. Мешканці міста нарікають на те, що безпритульні, окрім того, що живуть на вокзалах, ще й пиячать та в своїй мові використовують нецензурну лайку.

Полтавці вважають, що ці переміни пов’язані з реформуванням у рядах УМВС.

– У разі виявлення правопорушення необхідно телефонувати за номером «102». Громадяни повинні звертатися та заявляти про правопорушення чи посягання на права та свободи людини, – наголосив речник Полтавської міліції Юрій Сулаєв.

Ми поцікавилися у виконачого директора благодійної організації “Світло Надії” Максима Демченка, що він думає з приводу проблеми безхатьків:

Ми вважаємо, що людям потрібно створити максимальні умови для того, щоб вони не ходили харчуватися біля сміттєвих баків. В місті повинна бути соціальна інфраструктура така, щоб люди могли ночувати не на вулицях, не в парках або в підвалах, а в спеціально створених притулках або нічліжних кімнатах. У Полтаві наразі працює лише одна така установа. У нашій організації є 35 місць, але цього замало. Потрібно розширити інфраструктуру соціальних установ. Такий притулок, як у нас, повинен бути не один у місті. У першу чергу, від цього виграють не самі бездомні, а суспільство в цілому, тому що це безпечніше для нас. Наприклад, взимку люди з вокзалів підуть у підвали, а у нас були випадки, коли підпалів. Сенс у тому, що виграють від цього всі абсолютно. Тому, потрібно розставити пріоритети в соціальній сфері, потрібно створити нічліжні кімнати. Все дуже просто.

Катерина Шевелєва

14 липня 2018
13 липня 2018