На Полтавщині зареєстрували випадок Гарячки Західного Нілу

Гарячка Західного Нілу (ГЗН) — проблема, актуальна для Полтавської області. Захворювання реєструється в Україні з 2006 року, входить до числа «забутих інфекцій» (ВООЗ) і до переліку хвороб, що мають міжнародне значення. 

Станом на 1 липня 2019 року у Кобеляцькому районі зареєстрований випадок Гарячки Західного Нілу. Загалом з 2006 року на Полтавщині зафіксували 35 випадків захворювання. Найбільше їх було у 2012 році — 15. За 2018 рік по області трапилося 8 випадків захворювань на ГЗН.

Хворіли 2 жінки та 6 чоловіків у віці від 40 до 74 років. Хворі не застосовували засобів захисту від комах, перебуваючи в природних умовах, сприятливих для циркуляції вірусу ГЗН: зволожені території з місцями скупчення диких птахів та виплоду комарів, розташовані на шляхах міграції диких птахів.

Симптоми ГЗН:

  • підвищення температури тіла;
  • погане самопочуття;
  • слабкість;
  • головний біль;
  • біль у м’язах, суглобах;
  • висипка;
  • кашель;
  • нудота;
  • порушення координації;
  • втрата свідомості.

Діагностика Гарячки Західного Нілу
Діагностика Гарячки Західного Нілу здійснюється на підставі клінічних епідеміологічних та лабораторних даних.

Лікування Гарячки Західного Нілу
Специфічного лікування Гарячки Західного Нілу не існує. Проводять симптоматичну терапію. В гострому періоді хворі потребують постільного режиму.

Захворювання має здатність до хвилеподібного перебігу. Можуть спостерігатися 1-2 рецидиви хвороби (з інтервалом в декілька днів). Для першої хвилі часто характерне серозне запалення оболонок мозку, для другої — враження серця, для третьої — катаральні явища. Переважна більшість випадків закінчується одужанням. Після хвороби залишається стійкий імунітет.

Профілактика Гарячки Західного Нілу
Вакцини для профілактики захворювання у людей не існує. Вірус може призводити до тяжкої хвороби і загибелі коней. Для цих тварин розроблена вакцина.

Надійним способом упередження захворюванню на Гарячку Західного Нілу є запобігання укусів комах. Перебуваючи на свіжому повітрі, необхідно використовувати репеленти, наносячи їх на одяг, який закриває руки і ноги, або не виходити з приміщення у сутінках. На вікна та двері треба встановити захисні сітки. Місця розмноження комарів повинні бути знешкоджені. Не допускається наявність стоячої води у горщиках, діжках, дитячих басейнах, покришках тощо.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А де цим можна заразиться було?

2019-07-11
Оксана
Відповіcти
0

Та полюбому мандрували, де б оце в нас воно взялося. Ще й в Кобеляцькому районі)))

2019-07-11
Міра
Відповіcти
0

Так це вони десь мандрували,чи де їх покусало?

2019-07-11
Віка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: