На Полтавщині селяни виступили проти огородження мисливських угідь

У Полтавському районі приватна агрофірма «Подоляка» почала споруджувати паркан навколо мисливських угідь, аби розводити на території диких звірів. У той же час мешканці с. Надержинщина виступають проти зведення огорожі.

На Полтавщині селяни виступили проти огородження мисливських угідь

У соціальній мережі Facebook опублікували відео, на якому один з мешканців села ставить запитання працівникам, які зводять огорожу посеред лісу. За словами автора ролику, працівники агрофірми та лісники з місцевого лісгоспу, нібито, обмежують доступ місцевих мешканців до лісу. Винними у ситуації селяни називають депутатів Полтавської облради, які й проголосували за надання агрофірмі права користування мисливськими угіддями.

— Сьогодні вранці ми, жителі с. Надержинщина, дізналися, що відповідно до рішення обласної ради, ми не можемо зайти в ліс, у якому фактично живемо, бо це тепер мисливські угіддя Подоляки. Ставлять по всьому периметру 4 метровий забор! Будують вольєр 1130 га для розведення оленів, щоб можна було потім безкарно вбивати нещасних тварин, яким нікуди дітися з огородженої території. Лісники з держлісгоспу цьому неподобству сприяють. З місцевими жителями ніхто навіть не погоджував! Все таємно. Зі слів працюючих, нам зроблять фірточки під відеокамерами. Шановні депутати всіх рівнів, які приймали рішення, ви щось думали, чи гроші понад усе, понад закон?, — пише Петро Крайсвітній.

Також до свого посту автор прикріпив фотографію дозвільних документів ПАФ «Подоляка» на будівництво вольєру для напіввільного утримання та розведення диких тварин у мисливських угіддях ПАФ «Подоляка» на території Руднянського лісництва ДП «Полтавське лісове господарство».

У коментарях до запису одразу з’явились голова та деякі депутати облради. Так Валерій Прядко запропонував винести питання на екологічну та земельну комісії.

— Це ганебне рішення! Всі оці так звані «мисливські господарства» мають бути ліквідовані, а полювання — заборонене. Як депутат облради, підтримаю жителів села всім, чим зможу, — прокоментував допис депутат Сергій Соловей.

А заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко заявив, що лише його партія не голосувала за прийняття цього рішення.

— Якщо звернути увагу, то лише фракція ВО «Свобода» голосувала «проти» або не брала участі в голосуванні. І, якщо я не помиляюся, то на профільній комісії лише я виступав проти, але кому це цікаво, — пише Ханко.

На підтвердження власних слів він опублікував фото поіменного голосування. Зазначимо, Ханко допустив помилку, адже на опублікованому фото йшла мова про надання у користування мисливських угідь ТОВ «Фенікс-2017», а не ПАФ «Подоляка». Відповідно «Свобода» була проти передачі права ТОВ «Фенікс-2017», а не ПАФ «Подоляка». Що ж до ПАФ «Подоляка», то голосування за надання їй права користування мисливськими угіддями було винесено окремим питанням.

Після кількох годин суперечок у коментарях Валерій Прядко заявив:

— Лісові угіддя — це не приватна власність! Ніяких вольєрів чи огорож не повинно бути! Ліс повинен бути доступний кожному. Звертаюся до керівника обласного управління лісового господарства Тараненка Юрія відмінити цей дозвіл!!! Також ініціюю розгляд цього питання на наступній комісії з екологічних питань, — пише Валерій Прядко.

До обговорення також долучилась скандально відома депутатка Ірина Степаненко. Нагадаємо, у 2017-му брат депутатки Віктор Степаненко спробував здійснити забудови «Арки» колишнього газетного ряду.

— Вкрай неприємна ситуація. Зв’язалася з головами Надержинщинської сільської ради Г. М. Варавою та Новоселівської Л. А. Макаренко. З їхніх слів, огорожа, яка візуально не є вольєром, споруджена вже на відстані приблизно трьохсот метрів, в планах — ще декілька кілометрів. Викликали наряд поліції, написали заяву про злочин по факту самоправства (ст. 356 КПК). Окрім паркану, до ставка звозять сміття, яке лишається від спорудження огорожі, його лишають там. Олександр Подоляка зараз знаходиться за межами області. Домовились, що в понеділок сільські голови при зустрічі з ним наполягатимуть на демонтажі огорожі. Ліс — не приватна власність однієї особи. І не може нею бути. Ні по закону, ні по совісті, — певна Ірина Степаненко.

На що голова ГО «Нова Полтава» Юлія Городчаніна поставила депутатці незручне запитання.

— Ірино, але ж Ви голосували за це рішення, щоб надати дозвіл? Тоді Ви не знали, що ліс — це не приватна власність?, — написала Городчаніна.

Степаненко спробувала виправдатись, мовляв, голосувала «за передачу угідь в користування, а не в приватну власність». Усіх присутніх спробував заспокоїти Максим Брехнич.

— Шановні, більшість з вас абсолютно не орієнтується в цій темі. Це вольєри «тимчасової перетримки тварин». У них не проводиться полювання. Для того, щоб розселити таких великих тварин, як олені, муфлони, лані, їх після транспортування треба помістити у такий вольєр з кормом, водою і утримувати певний час, для того, щоб у тварин пройшов стрес. Після цього ворота будуть відчинені і тварини спокійно вийдуть в угіддя і поповнять загальнодержавний мисливський фонд. При доведенні їх чисельності до оптимальної компетентні державні органи надаватимуть дозволи на полювання у встановленому законом порядку. Так функціонує мисливська галузь у більшості країн світу. Я мисливець і хочу мати змогу реалізовувати своє право на полювання. Мені незрозуміло, чому спільнота спокійно ставиться до риболовлі і фото з трофейними рибами, але виливає такий негатив на мисливців? Чому, якби хтось зробив ставок, у якому перетримував, до прикладу, сазанів для подальшого їх випуску у Ворсклу, це було б добре, а з оленями — дуже погано? Давайте не будемо користуватися подвійними стандартами! Не знаю близько Подоляку, але те, що він робить для розвитку мисливського господарства області — це дуже добре! Це мала б робити держава, але там на таке, на жаль, ніколи немає коштів, — повідомив він.

Попри це мешканці кількох селищ області продовжили обурюватись у коментарях та закликати «покінчити з феодалізмом Подоляки».

З огляду на проблемність ситуації та суспільний резонанс що виник, ми поцікавились думкою представників самої ПАФ «Подоляка».

— Перш за все, територія належить не до Надержинської, а до Новоселівської та Кротенківської сільрад. Я розумію, що люди, напевне, неправильно зрозуміли через те, що поширюється недостовірна інформація. Ці угіддя входять до складу ПАФ «Подоляка», отриманих у користування у 2013-му році. Господарство успішно розвивається та завозить нові види, у тому числі й такий, як «олень благородний». Цей шматочок лежить територіально окремо. Якість угідь висока, але площа угідь маленька, оточена господарствами, які не мають змоги вести діяльність на високому рівні — вкладати кошти, закупляти звірів. Тому для того, аби їх розселити (звірів — ред.,) ми й будуємо великий вольєр. Така практика є у Європі. Великий вольєр — великі кошти, але ж ніяких обмежень для людей немає. Просто буде огороджено дороги загального користування, аби не наражати звірів на небезпеку. Ворота відкриватимуться, а на ніч закриватимуться. Для людей, які збиратимуть гриби тощо, ми робимо невеличкі хвіртки. Можливо, обурення виникло через неправильну інформацію, — прокоментував заступник генерального директора ПАФ «Подоляка» Петро Нос.

Також він зазначив, що наразі ситуація в угіддях неконтрольована — люди ставлять пастки, петлі тощо.

— Коли ми випустимо тварин, вони розійдуться по території, їх же не можна утримувати, адже є певний фактор занепокоєння, тож територію огороджуємо для спокою тварин. Чому це й досі не розвинено в Україні? Це дуже дорогий процес. Це — інвестиція у мисливське господарство. Відтворення природи суспільство повинно тільки вітати. Можливо, люди бояться, що будуть якісь заборони? Ніяких заборон не буде. Тут проходить дорога загального користування, і ми вже зтикались з купою випадків, коли туди висипали сміття, розпалювали багаття та шкодили природі, — підсумував Петро Нос.

Зазначимо, у світі дійсно існує практика створення великих вольєрів з відкритими територіями для розведення диких тварин тих видів, що ризикують стати рідкісними через діяльність людини. Зазвичай такі території огороджують від великих трас, адже нерідко звірі можуть потрапляти під авто. Так у США та Канаді вздовж доріг, що пролягають через «заказники» та подібні вольєри, встановлюють огородження з сітки, аби олені та єноти не виходили на проїжджу частину.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Они хотят увеличить поголовье дикого зверя а местным видимо нет где лес тырить

2019-06-19
Костя
Відповіcти
0

Як це заборонити полювання?

2019-06-16
Іванка
Відповіcти
0

Люди правильно відстоюють свою думку.

2019-06-15
Валя
Відповіcти
0

Людей ще й це хвилює, приємно

2019-06-15
Ліда
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: